Dobre występy poznańskich zapaśników

To był pracowity weekend dla poznańskich zapaśników, którzy brali udział w trzech imprezach zdobywając w każdym z nich medale.

zawodniczki podczas walki na macie - grafika artykułu
zdj. WKS Grunwald Poznań

14 lutego w Poznaniu odbył się Puchar Polski Seniorek w zapasach. 80 zawodniczek z 27 klubów z całej Polski stoczyło 137 pojedynków z których ponad połowa zakończyła się wygranymi przez przewagi techniczne.

Turniej, którego organizatorem był KS Sobieski Poznań stał na bardzo wysokim poziomie tak sportowym jak i organizacyjnym. W klasyfikacji klubowej 3 miejsce zajął WKS Grunwald, którego zawodniczki wywalczyły 4 medale:

50 kg: Iwona Matkowska (złoto), Weronika Sikora (brąz);

62 kg: Aleksandra Wólczynska (srebro);

68 kg: Agnieszka Wieszczek-Kordus (złoto).

Dzień wcześniej, w sobotę 13 lutego również na matach KS Sobieski Poznań odbył się Memoriał Bogdana Brody. Był to dziewiąty raz kiedy najmłodsi zapaśnicy i zapaśniczki uczcili pamięć wielkiego człowieka i zapaśnika, pierwszego prezesa i założyciela klubu z Sobieskiego.

Na 4 matach rywalizowali zawodnicy z 29 klubów z całej Polski. Walki odbyły się z podziałem na zapasy w stylu klasycznym, zapasy kobiet i mini zapasy dla dzieci. Zawody były ważnym sprawdzianem dla zapaśniczek i zapaśników na początku roku. I miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczył KS Sobieski Poznań.

Do Radomia natomiast udali się seniorzy, którzy w stylu klasycznym rywalizowali o medale Pucharu Polski. Zimowa wyprawa okazała się szczęśliwa dla Gerarda Kurniczak i Stiopa Читава (obaj KS Sobieski Poznań).

Walczący w gronie seniorów będąc jeszcze młodzieżowcem Gerard w kategorii 97 kg zdobył brązowy medal a  Stiopa Читава po raz kolejny pokazał że nie ma sobie równych w naszym kraju zajmując I miejsce, wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem uzyskując przewagę punktową.