Drugi bieg cyklu CITY TRAIL

W sobotę, 30 listopada odbędzie się drugi bieg w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań w edycji 2019/2020. W inauguracji sezonu, która odbyła się w 12 października wystartowało 867 dorosłych i 356 dzieci. Czy w listopadzie na ścieżkach nad Jeziorem Rusałka pojawi się więcej biegaczy? Okaże się już za kilka dni. Zapisy trwają.

CITY TRAIL fot. Andrzej Olszanowski
CITY TRAIL fot. Andrzej Olszanowski

Na cykl CITY TRAIL 2019/2020 w Poznaniu składa się sześć imprez (12 października, 30 listopada, 21 grudnia, 18 stycznia, 22 lutego, 28 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Jeziorem Rusałka. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

- To nasza "złota zasada" - nie rozdajemy medali po każdym biegu, ale nagradzamy za regularność - o pamiątkowy krążek trzeba zawalczyć startując co najmniej 4 razy w trakcie sezonu. To motywacja do biegania w okresie jesienno-zimowym, kiedy zdecydowanie trudniej utrzymać aktywność na świeżym powietrzu niż wiosną, czy latem - podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL.

Poznańska trasa jest płaska i szybka. Zwycięzcami październikowego biegu zostali Sebastian Nowicki (czas 15:19) oraz Malwina Misjan (wynik 18:10).

Harmonogram każdej z imprez:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (okolice plaży miejskiej i Restauracji Rusałka)
- godz. 9:20-10:30 - biegi CITY TRAIL Junior
- godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. W biegu głównym obowiązuje limit miejsc - do jego wypełnienia brakuje aktualnie niespełna 100 osób. Najnowsze wieści dotyczące cyklu można znaleźć także na profilu imprezy na Facebooku.