Enea Junior Poznań Triathlon z nagrodą DEMES

17-18 maja w Warszawie odbywało się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży sportowej w naszym kraju - Forum Sportu i Biznesu Sportbiz 2022. W tym roku przypadła już 20-sta edycja tego wydarzenia, które w swojej historii zgromadziło ponad 6000 uczestników z niemal 30 krajów. 

XVIII Gala Sportu i Biznesu - grafika artykułu
XVIII Gala Sportu i Biznesu

Pierwszego dnia forum uczestnicy mogli wziąć udział w konferencji z wieloma ciekawymi panelami tematycznymi dotyczącymi marketingu sportowego. Drugi dzień przyjął formę praktycznych warsztatów, podczas których pracowano nad konkrentymi tematami w oparciu o najciekawsze przypadki zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Podczas wydarzenia odbyła się także uroczysta XVIII Gala Sportu i Biznesu gdzie przyznawano prestiżowe nagrody biznesu sportowego. W jubileuszowej edycji przyznano wyróżnienia w sześciu zupełnie nowych kategoriach Projekt Sponsoringowy, Małe Wydarzenie Sportowe, Zarządzanie Małym Obiektem Sportowym, Sportowy Samorząd, Kampania Marketingowa Organizacji Sportowej, Menedżer Sportowy.

Wyboru zwycięzców dokonuje Kapituła Statuetek, która składa się z ekspertów posiadających doświadczenie oraz wiedzę w tematyce sportu i biznesu sportowego.

I miejsce w kategorii "Małe Wydarzenie Sportowe" zajęła największa w kraju triathlonowa impreza dla najmłodszych "Enea Junior Poznań Triathlon". W 2021 roku odbyła się już piąta edycja tego wydarzenia, a na starcie zawodów stanęło ponad 400 młodcyh spotorowców. Wydarzenie od pierwszej edycji odbywa się na miejskim obiekcie - basenie letnim POSiR Chwiałka. Statuetkę podczas gali odebrali: Dyrektor Wydziału Sportu dr Ewa Bąk oraz Piotr Marszałek - Zastępca Dyrektora POSiR.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Enea Junior Poznań Triathlon, która odbędzie się już 25 czerwca 2022 r. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku podczas Forum Sportbiz Miasto Poznań zwyciężyło w kategorii "Sportowe Miasto".

sieci społecznościowe