Finał 2. ligi żużlowej na Golęcinie

W niedzielę 8 września poznańscy sympatycy żużla będą świadkami wielkich sportowych emocji. Poznańskie skorpiony powalczą w 1. meczu finałowym o awans do Nice 1. ligi żużlowej.

Plakat zapowiadający
Plakat zapowiadający

Bardzo dużo wrażeń przysporzyli poznańskim kibicom żużlowcy PSŻ w rywalizacji półfinałowej z Kolejarzem Opole. W pierwszym meczu w Opolu żużlowcy Kolejarza okazali się lepsi zwyciężając 49:41. W rewanżowym spotkaniu na Golęcinie podopieczni Tomasza Bajerskiego odrobili straty z nawiązką, pokonując drużynę z Opola 51:39. Emocje sięgały zenitu, gdyż przed ostatnim biegiem w dwumeczu był remis.

Już w niedzielę PSŻ Poznań stanie przed szansą wygrania bardzo ważnego meczu i zbudowania przewagi przed meczem rewanżowym w Bydgoszczy. W trakcie sezonu zasadniczego PSŻ Poznań pokonał u siebie zespół Polonii w stosunku 50:40. Na wyjeździe nieznacznie lepsi okazali się żużlowcy z Bydgoszczy wygrywając 47:43. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich kolejek na czele tabeli znalazł się zespół Polonii, a tuż za nim żużlowcy PSŻ Poznań.

Początek niedzielnych zawodów o godzinie 15:00 na stadionie POSiR Golęcin.

Start w rozgrywkach ligowych żużlowców PSŻ wspiera Miasto Poznań.