Finał Chwiałka Volley 2019

Po turniejach kwalifikacyjnych Plaża Wolności i Warta Cup nadszedł czas na wielki finał plażowego cyklu. W sobotę i niedzielę na boiskach basenu letniego Chwiałka najlepsze siatkarskie zespoły z całej Polski staną do walki o 6000 złotych i nagrody rzeczowe.

Chwiałka Open 2019
fot. Bernard Guziałek

Chwiałka Volley 2019 - finał kobiet

Prawo gry w wielkim finale uzyskały po 24 najlepsze drużyny żeńskie i męskie, które kibice podziwiali wcześniej na piaskach Plaży Wolności i Warta Cup. W sobotę 2 lipca do rywalizacji staną kobiety. Janków Przygodzki, Płock, Toruń czy Kołobrzeg to tylko niektóre miasta, których reprezentantki powalczą o czołowe lokaty w wielkim finale Chwiałki Volley.

Najwyżej w rankingu rozstawione są Weronika Antczak i Klaudia Prządka. Młodzieżowe Mistrzynie Polski były bezkonkurencyjne w obu turniejach eliminacyjnych, co naturalnie stawia je w roli faworytek sobotnich zawodów. Warto podkreślić, że zawodniczki ze Słupcy i Środy Wielkopolskiej bronią tytułu, wywalczonego przed rokiem. - Bardzo dobrze gra nam się na boiskach basenu letniego, damy z siebie wszystko, żeby zagrać tutaj tak skutecznie jak w kwalifikacjach - mówią mieszkanki Wielkopolski.

Do turnieju zgłosiło się kilka par zawodowych, które planują przyjazd prosto z Eliminacji Mistrzostw Polski z Mysłowic. O triumfie w turnieju Chwiałka Volley marzą między innymi Paulina Wiśniewska i Paulina Sdebel, Karolina Bednarek i Karolina Kirsztensztein czy Karolina Szmigielska i Agnieszka Makaruk. Jeśli jednak zakwalifikują się do meczów o czołowe lokaty Mistrzostw Polski, będą musiały zweryfikować swoje plany.

Chwiałka Volley 2019 - finał mężczyzn

Równie interesująco zapowiada się finał w kategorii męskiej, który odbędzie się w niedzielę 7 lipca. Pośród 24 zakwalifikowanych par znajdują się między innymi przedstawiciele: Malborka, Zgierza, Wrocławia czy Bydgoszczy. Czołowe lokaty w rankingu po eliminacjach zajmują profesjonaliści. - Aż siedem par męskich, które zgłosiło do Chwiałka Volley startuje w Mistrzostwach Polski w Mysłowicach - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Finał mężczyzn jest w niedzielę, dlatego kibice mają pewność, że większość z nich wystąpi w Poznaniu. Zapraszam serdecznie do podziwiania najlepszych drużyn w Polsce - dodaje.

Rywalizacja męska zapowiada się niezwykle emocjonująco. W gronie faworytów znajdują się reprezentanci Wrocławia: Dariusz Tkaczuk i Paweł Lewandowski oraz Roman i Adam Andrys. Ich plany pokrzyżować będą chcieli Marcin Szczechowicz ze Zbąszynia i Kamil Radzikowski z Olsztyna oraz Adam Lorenc z Powidza i Mateusz Podborączyński z Kędzierzyna-Koźla. Kto stanie na podium wielkiego finału Chwiałki Volley 2019? Dowiemy się już w niedzielę!

6000 złotych w puli nagród

Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały pulę nagród godną finału. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powalczą o 3000 złotych i okazałe puchary. Dzięki partnerom imprezy - Jurajskiej, Napiachu.pl i Proskosu najlepsze zespoły otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Turnieje odbędą się na terenie basenu letniego Chwiałka, przy ulicy Spychalskiego 34. W sobotę i w niedzielę początek rozgrywek planowany jest około godziny 9:00. Rywalizacja potrwa do godzin popołudniowych. Widzowie mogą liczyć nie tylko na niezapomniane emocje sportowe, ale również na konkursy z nagrodami.