Halowy Klubowy Puchar Europy w hokeju na trawie

W nadchodzący weekend na hali sportowej CityZen odbędą się rozgrywki Halowego Klubowego Pucharu Europy w hokeju na trawie. Dziś odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele WKS Grunwald Poznań oraz Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania dr Ewa Bąk - głównego partnera turnieju. Grunwald rozpocznie rywalizację piątkowym meczem z Dinamo Stroitel Ekaterinburg. Początek o 13.15.

Halowy Klubowy Puchar Europy
Halowy Klubowy Puchar Europy

Pierwszy sukces już mamy - tak swoją wypowiedź na konferencji prasowej rozpoczął trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek. Fakt, że tak licznie media przybyły na konferencję i że już od dłuższego czasu czujemy zainteresowanie tym wydarzeniem, to już sukces dla klubu i naszej dyscypliny. Atmosfera w zespole jest dobra, zrobiliśmy wszystko by dobrze się przygotować. Czeka nas trudny turniej, ale utrzymanie w Elicie jest celem minimum - dodał szkoleniowiec.

Jesteśmy gotowi, cieszę się, że nadszedł już ten moment. Przyjechały do Poznania najlepsze drużyny w Europie, to dla nas duże wydarzenie. Jedyne, co my możemy zrobić to dać z siebie wszystko, zagrać jak najlepiej. A jak będzie, to zobaczymy - powiedział jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Grunwaldu, Artur Mikuła.

Organizacja Halowego Pucharu Europy nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów i partnerów. Pani Ewa Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, które sporą kwotą dofinansowało to wydarzenie, nie ukrywała, że cieszy się, że stolica Wielkopolski gości tak prestiżowy turniej: Wierzę, że organizacja będzie na najwyższym poziomie. Od początku Wydział Sportu był w kontakcie z klubem, nadzorowaliśmy i pomagaliśmy w przygotowaniach. Znam zawodników Grunwaldu, wielokrotnie byłam na ich meczach, trzymam więc kciuki za dobry wynik. Jestem po rozmowach z kierownictwem klubu, Miasto wspiera także rozwój sportu młodzieżowego i takie wsparcie otrzymuje także Grunwald.

Duma mnie rozpiera - wyznał z kolei Dariusz Rachwalski. Poznaniak, trener SV Arminen  Wiedeń, drużyny, która też walczyć będzie w Poznaniu. Były kapitan reprezentacji Polski jest w Komisji EHF, która decyduje o wyborze organizatorów najważniejszych wydarzeń w hokeju na trawie. Nie ukrywam, że oddałem głos na Poznań, ale nie dlatego, że jestem z Poznania. Wiedziałem, że u nas organizacja będzie na najwyższym poziomie. A do tego polski hokej na trawie bardzo potrzebuje takiej promocji. Na organizację mistrzostw świata, czy Europy, nie jesteśmy teraz gotowi, ale na Puchar Europy jak najbardziej. To dla mnie wielka rzecz, że właśnie u nas jest ten turniej.