Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS

W sobotę po raz piąty ruszy cykl zawodów Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Studenci z niepełnosprawnościami z całej Polski rozpoczną walkę o tytuł mistrza w dziewięciu dyscyplinach, a na początku rywalizować będą w debiutującym w IMP AZS badmintonie. Rozgrywki odbędą się w sobotę w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Dożynkowej 9J w Poznaniu.

.
zdj. AZS

Na początek sportowcy studenci rywalizować będą w Poznaniu na boiskach do badmintona. Dwa tygodnie później czekają nas zawody w strzelectwie sportowym. Dalej dwie duże imprezy pod względem uczestników, czyli bilard i bowling, a później pływanie. Rok akademicki zakończy się boccią, jedną z dwóch dyscyplin paraolimpijskich w naszym kalendarzu, które nie mają swojego odpowiednika w sporcie osób pełnosprawnych. Po wakacjach organizatorzy zapraszają natomiast na szachy, goalball i tenis stołowy.

Organizatorem sobotniej imprezy badmintonowej są Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. Idea wprowadzenia aktywności fizycznej w proces rehabilitacji ruchowej i aktywizacji społecznej jest zjawiskiem mającym głębokie uzasadnienie wynikające z korzyści, jakie niesie wysiłek fizyczny. Projekt IMP AZS skierowany jest do osób niepełnosprawnych z całej Polski uprawiających lub chcących uprawiać sport amatorsko. Możliwość sportowej rywalizacji pozwala osobom niepełnosprawnym włączyć się lub powrócić do czynnego życia.