Intensywny weekend Akademii Judo i Gwiazda Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 w Poznaniu

Tydzień po mistrzostwach Polski organizowanych przez Akademię Judo, klub posłał swoich zawodników w polskie i europejskie boje. Odpoczywała tylko mistrzyni Polski w sumo, stypendystka Miasta Poznania Natalia Brzykcy, która w zeszłym tygodniu wywalczyła mistrzostwo Polski w sumo seniorek.

. - grafika artykułu
Gwiazda Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 w Poznaniu

Do Lignano pojechały Vanessa Machnicka i Eliza Wróblewska. Młode judoczki pojedynkowały się w ramach Pucharu Europy Juniorek. Z kolei czeskie Teplice odwiedzili Juniorzy młodsi: Agata Szafran i Kacper Kubiak, którzy również brali udział w zawodach Pucharu Europy, tyle że w swojej kategorii wiekowej. Zawodnicy co prawda nie zajęli miejsc punktowanych, natomiast pokazali się z dobrej strony, wygrywając część walk.

Prawdziwe żniwo zawodnicy z Poznania urządzili sobie jednak w Polsce. W Tuliszkowie na VI Otwartych Mistrzostwach Judo Dzieci i Młodzików łupem podopiecznych trenerów znad Warty padło aż 33 medali, których większość, 16 stanowiły złote krążki. 

Nie gorzej poradzili sobie nasi judocy w Bytomiu. Tam 6 medali międzynarodowego turnieju International Judo League zawisło na szyi "Akademików" - jedno złoto, 3 srebra i 2 brązy.

Wisienką na torcie jest brązowy medal Joanny Milej wywalczony na Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi.

Informujemy również, że w dniach 13 - 15 kwietnia Poznań będzie stolicą polskiego judo. Dwa tygodnie po Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek Arena stanie się obiektem, który jest celem klubów z całego kraju. Wszystko za sprawą pierwszej edycji nowego cyklu Olympic Camp - Gwiazdy Igrzysk. Tytułową gwiazdą będzie Yarden Gebi - mistrzyni świata, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka ostatnich IO oraz jeden z największych autorytetów wśród sportowej elity tej dyscypliny.

Pochodząca z Izraela multimedalistka poprowadzi treningi z młodymi adeptami polskiego judo w piątek. W ten sam dzień odbędzie się również oficjalne otwarcie obozu treningowego.

sieci społecznościowe