Juniorzy Enea Basket Poznań czwartą drużyną w Polsce

Koszykarze Enea Basket Junior Poznań zajęli czwarte miejsce w finale Mistrzostw Polski U17M odbywającym się w miniony weekend w Zielonej Górze.

Koszykarze w walce na parkiecie - grafika artykułu
Juniorzy Enea Basket Poznań czwartą drużyną w Polsce, fot. Enea Basket Poznań

Rywalizację w turnieju koszykarze Enea Basket Junior Poznań zainaugurowali meczem z WKK Wrocław. Poznański zespół przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w czwartej kwarcie, którą wygrał 22:11, dzięki czemu triumfował w całym meczu 76:71, robiąc pierwszy krok w kierunku ścisłego finału.

Kolejny mecz, w którym koszykarze ze stolicy Wielkopolski zmierzyli się z GTK Gliwice również rozstrzygał się w końcówce czwartej kwarty. Podobnie jak w pierwszym meczu ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Enea Basket Junior Poznań, którzy wygrali 66:60.

W ostatnim meczu grupowym rywalem poznaniaków był Nawrot Śląsk Wrocław. Obie drużyny już przed meczem były pewne awansu do ścisłego finału. Wynik decydował o rywalu w kolejnej fazie turnieju. Początek spotkania był wyrównany, jednak od drugiej kwarty inicjatywę zaczęli przejmować koszykarze ze Śląska, którzy ostatecznie triumfowali w całym meczu 59:54.

W półfinale zawodnicy Enea Basket Junior Poznań zmierzyli się z drużyną Energa Hutnik Koszykówka. Spotkanie było niesamowicie zacięte, bowiem żadna kwarta nie kończyła się przewagą większą niż dwa punkty. W czwartej kwarcie na niespełna dwie minuty przed zakończeniem meczu koszykarze ze stolicy Wielkopolski prowadzili 72:65. Końcówka należała jednak do rywali, którzy zdołali odrobić straty i dzięki swoim skutecznym akcjom doprowadzili do zwycięstwa 73:72.

W ostatnim meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski U17M drużyna Enea Basket Junior Poznań zmierzyła się ponownie z zespołem Nawrot Śląsk Wrocław (pierwsze spotkanie odbyło się w fazie grupowej). Stawką był brązowy medal, którzy zdobyli koszykarze z Wrocławia wygrywając po zaciętym meczu 55:50. Tym samym poznańscy koszykarze zajęli czwarte miejsce.