Kadeci KS Sobieski Poznań z medalami I Pucharu Polski w zapasach

W ostatni weekend lutego kadeci klubu KS Sobieski Poznań uczestniczyli w I Pucharze Polski - Zapasy Styl Klasyczny.

Zapaśnicy na podium - grafika artykułu
I Puchar Polski - Zapasy Styl Klasyczny, fot. KS Sobieski Poznań

Zawody, które odbyły się w Warszawie były pierwszym poważnym sprawdzianem dla zawodników w tym roku i jednocześnie eliminacją do najważniejszej imprezy tej kategorii wiekowej, jaką będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2021.

Występ w Warszawie okazał się udany. Zapaśnicy KS Sobieski Poznań wywalczyli trzy brązowe medale: Hubert Wysoczański (kat. 55 kg), Adam Fietz (kat. 80 kg) oraz Sebastian Warchoł (kat. 92 kg). Na piątej lokacie w kat. 65 kg uplasował się Krzysztof Szukała. Dzięki tym rezultatom reprezentanci poznańskiego klubu zajęli 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej i wywalczyli 5 kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021. Kolejny puchar już w marcu.

Wszyscy zapaśnicy objęci są szkoleniem dzieci i młodzieży w ramach MCS, które wspiera Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.