Karol Robak Mistrzem Europy, Aleksandra Kowalczuk ze srebrnym medalem

Podczas trwających właśnie Mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim rywalizuje czterech zawodników OŚ AZS Poznań. Turniej mistrzowski odbywa się w "bańce" w Sofii, a do zmagań przystąpiło ponad 360 zawodników.

Karol Robak - OŚ AZS Poznań - fot. Face Fabric - grafika artykułu
Karol Robak - OŚ AZS Poznań - fot. Face Fabric

W sobotni wieczór zakończyły się zmagania mężczyzn w kategorii wagowej 74 kg, a zwycięzcą został sportowy Stypendysta Miasta Poznania Karol Robak (OŚ AZS Poznań). Robak jest pierwszym polskim mężczyzną, któremu udało się wywalczyć tytuł podczas seniorskich mistrzostw Europy. W finałowej walce Karol Robak pokonał Nedzada Husica z Bośni i Hercegowiny 16:12.

W niedzielę pula medalowa powiększyła się dzięki Aleksandrze Kowalczuk (OŚ AZS Poznań), również sportowej Stypendystce Miasta Poznania. Taekwondzistka wywalczyła srebrny medal w kategorii powyżej 73 kg. W decydującej walce Aleksandra Kowalczuk zmierzyła się z Brytyjką Bianką Walkden, jednak pojedynek zakończył się przed czasem. Polka wycofała się po kilkunastu sekundach z powodu kontuzji.

Trenerem kadry jest Waldemar Łakomy z OŚ AZS Poznań.