Kolejne obiekty POSiR otwarte

Od poniedziałku 18 maja Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą udostępniać kolejne obiekty sportowe zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez rząd. Do funkcjonowania z początkiem tygodnia powrócą hale sportowe, a od wtorku 19 maja również Skatepark Wyspa na Osiedlu Piastowskim. Zwiększy się również limit korzystających na obiektach już otwartych.

. - grafika artykułu
zdj. POSiR

Oddział Chwiałka

Wracają do funkcjonowania hale sportowe przy ul. Spychalskiego. Te obiekty służą jako baza treningowa dla klubów sportowych i grup zorganizowanych. Zgodnie z obostrzeniami na halach muszą być przestrzegane następujące limity:

Hala A - 16 osób + 2 trenerów,

Hale B i C - 24 osoby + 2 trenerów.

Oddział Chwiałka uruchamia również możliwość korzystania z boisk do siatkówki plażowej (limit 14 osób + 2 trenerów).

Oddział Rataje

Od wtorku 19 maja wznawia działalność Skatepark Wyspa. Zasady funkcjonowania obiektu ze względu na przepisy dotyczące epidemii koronawirusa będą tymczasowo zmienione.

Jednocześnie na Skateparku będzie mogło przebywać 14 osób oraz 2 trenerów / opiekunów. W związku z koniecznością dostosowania się do przepisów sanitarnych Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadzają konieczność rezerwacji obiektu. Będą mogły z niego korzystać grupy pod opieką co najmniej 1 osoby dorosłej. Czas rezerwacji to 110 minut.

Skatepark będzie czynny codziennie do godziny 19.00. Wejścia na obiekt od poniedziałku do piątku będą się odbywały o godzinach: 11.00; 13.00; 15.00 i 17.00, a w soboty i niedziele dodatkowo także o godzinie 9.00.

Do czasu zniesienia obostrzeń sanitarnych tymczasowo wprowadzony będzie również bilet za korzystanie ze Skateparku. Będzie to 5 złotych od osoby. 

Rezerwacje przyjmowane będą wyłącznie mailowo pod adresem: skatepark@posir.poznan.pl. Zapraszamy do korzystania z obiektu i prosimy o wyrozumiałość oraz dostosowywanie się do obowiązujących przepisów.

Więcej trenujących na obiektach

Od poniedziałku 18 maja na boiskach udostępnianych przez POSiR może przebywać 14 osób oraz 2 trenerów. Na dwóch pełnowymiarowych obiektach (boiska piłkarskie na Młodzieżowym Ośrodku Sportowym oraz na Golęcinie) limit wynosi 22 zawodników oraz 4 trenerów. Na stronach internetowych POSiR (www.posir.poznan.pl) umieszczamy szczegółowe zasady korzystania z dostępnych obiektów. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

W dalszym ciągu do odwołania pozostają zamknięte baseny pływackie, place zabaw, siłownie zewnętrzne i tory do street workoutu.

sieci społecznościowe