Kolejny Waterpolo Cup za nami

W weekend w Termach Maltańskich rozegrana została VI edycja Malta Water Polo Cup. Najlepsza okazała się drużyna Alfy z Gorzowa Wielkopolskiego.

VI Malta Waterpolo Cup fot. Piotr Rychter

Już po raz szósty rozegrany został międzynarodowy turniej towarzyski, który ma na celu propagowanie piłki wodnej w Poznaniu. W turnieju wzięły udział 4 drużyny - KS Waterpolo Poznań, Hornets Koszyce, Alfa Gorzów Wielkopolski oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pojedynki wszystkich drużyn były niezwykle zacięte, ale końcowe zwycięstwo przypadło Alfie Gorzów, której zawodnicy zdobyli 7 punktów i w końcowej klasyfikacji wyprzedzili zawodników ze Słowacji. Ci dzięki zwycięstwom nad poznaniakami oraz KSZO zapisali na swoim koncie o jedno "oczko" mniej. Na trzecim miejscu z jednym zwycięstwem uplasowała się drużyna z Ostrowca, a czwartą pozycję zajęli niezwykle gościnni tym razem zawodnicy z Poznania.

Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym, a o zwycięzcy zadecydowała liczba punktów zdobytych we wszystkich spotkaniach. Organizacja turnieju oraz udział KS Waterpolo Poznań w rozgrywkach są możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Poniżej komplet wyników turnieju:

Hornets Koszyce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 21:9 (6:1, 6:1, 5:5, 4:2)

KS Waterpolo Poznań - Alfa Gorzów Wielkopolski 13:21 (5:3, 1:7, 4:4, 3:7)

Hornets Koszyce - Alfa Gorzów Wielkopolski 18:19 (5:3, 5:7, 4:3, 4:6)

KS Waterpolo Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17:21 (3:5, 5:5, 3:5, 6:6)

Alfa Gorzów Wielkopolski - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 14:14 (5:3, 1:2, 6:5, 2:4)

KS Waterpolo Poznań - Hornets Koszyce 12:23 (4:5, 3:5, 4:7, 1:6)