Korty, boiska i obiekty hotelowe POSiR wznawiają funkcjonowanie

Zgodnie z wytycznymi rządu od poniedziałku 4 maja Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wznawiają funkcjonowanie kortów, boisk i obiektów hotelowych. W pierwszej kolejności poznaniacy będą mogli wrócić na Oddział Rataje, Młodzieżowy Ośrodek Sportowy na Śródce oraz boisko piłkarskie na Golęcinie. Będą również otwarte Hotel Camping Malta oraz Noclegi Golęcin.

.
POSiR

- Cieszymy się, że życie zaczyna wracać na nasze obiekty. Zachęcamy do dokonywania rezerwacji i jednocześnie apelujemy do wszystkich poznaniaków, aby korzystając z kortów i boisk stosowali się do zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w czasie epidemii - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR.

Osoby korzystające z boisk i kortów nie muszą zasłaniać twarzy. Poza kortami i boiskami należy używać maseczek. Z uwagi na stan epidemii nie będą dostępne szatnie oraz pomieszczenia sanitarne z wyjątkiem toalet. Nie będzie również możliwości wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, rakiety tenisowe itp. należy przynieść ze sobą). Przypominamy, że place zabaw i siłownie zewnętrzne znajdujące się na terenach zarządzanych przez POSiR w dalszym ciągu pozostają wyłączone z użytku.

Na udostępnionych od 4 maja obiektach Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadzają specjalne zasady użytkowania. Są one dostępne na stronie internetowej: https://posir.poznan.pl/aktualnosci/korty-boiska-i-obiekty-hotelowe-posir-wznawiaja-funkcjonowanie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi przed skorzystaniem z obiektów.

- Jesteśmy gotowi do działania i czekamy na tekst rozporządzenia Rady Ministrów. Do wszelkich zmian wprowadzanych przez rząd będziemy się dostosowywać na bieżąco - zaznacza Łukasz Miadziołko.

Obiekty, które ruszają 4 maja

Oddział Rataje, os. Piastowskie 106 A:

- Korty tenisowe, maksymalna liczba korzystających: 4 osoby na kort.

- Boiska Orlik (boisko piłkarskie oraz boisko do siatkówki i koszykówki), maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

- Boiska do siatkówki plażowej, maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

Bowling oraz skatepark pozostają nieczynne do odwołania.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, ul. Gdańska 1:

- Boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną, maksymalna liczba korzystających: 6 osób.

- Boiska do siatkówki plażowej, maksymalna liczba korzystających: 6 osób na boisko.

- Korty tenisowe, maksymalna liczba korzystających: 4 osoby na kort.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-20.00, a w soboty i niedzielę w godz. 10.00-18.00.

Oddział Golęcin, ul. Warmińska 1

- W poniedziałek 4 maja zostają wznowione treningi na boisku piłkarskim (stadion żużlowy). Zasady korzystania z tego obiektu zostaną podane w najbliższym czasie. Jednocześnie przypominamy, że stadion lekkoatletyczny jest wyłączony z użytku ze względu na trwającą modernizację.

- Wznowiona zostaje możliwość rezerwacji i korzystania z obiektu noclegowego.

Hotel Camping Malta, ul. Krańcowa 98

Wznowiona zostaje możliwość rezerwacji i kwaterowania się zarówno w części hotelowej jak i campingowej. Goście hotelowi mogą korzystać z Restauracji Rycerskiej. Pozostałe osoby mogą zamawiać dania wyłącznie na wynos.