Krajowy Finał WMMP na Torze Poznań

W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich miłośników motocyklowych wyścigów drogowych na ostatnią w tym roku polską rundę cyklu WMMP na Tor "Poznań". Finał cyklu rozegrany zostanie we wrześniu w czeskim Moście, ale to właśnie najbliższa poznańska podwójna runda będzie w większości klas decydowała o końcowych laurach.

Automobilklub Wielkopolski
Automobilklub Wielkopolski

W królewskich Superbikeach faworytem i liderem jest Paweł Szkopek ze 115 pkt. Irek Sikora uzbierał już 92 pkt., a w ostatnich zagranicznych rundach bardzo dobrze spisywał się Christofer Bergman (wygrał 3 z 4 wyścigów i zgromadził 75 pkt.). Jeśli pojawi się w Poznaniu będzie zapewne próbował pokrzyżować szyki Szkopkowi i Sikorze.

W startujących równolegle Superstock 1000 dość niespodziewanie, ale zasłużenie prowadzi Artur Wielebski, który dzięki regularnym wizytom na podium o 10 pkt. wyprzedza Marka Szkopka. Kamil Krzemień w pierwszych dwóch rundach nie punktował, za to wygrał 3 z 4 wyścigów zagranicznych i traci do Szkopka tylko 4 punkty.

W Pucharze Federacji SBK prowadzi Mariusz Domalewski przed Maciejem Górskim, ale ośmiopunktowa różnica i równa jazda obu zawodników nie pozwala na jasne wskazanie faworyta tej klasy.

Dostarczająca sporych emocji klasa Superstock 600 ma zdecydowanego lidera w postaci Marcela Bezulskiego, który posiada komplet 150 pkt., ale walka trwa o dalsze pozycje. Jarek Chomicz, Bartek Cabala, Mariusz Juszczak i Tomasz Murawski to silna grupa walcząca o 2 i 3 miejsce podium.

Puchar Federacji Rookie 600 to równie zacięta rywalizacja Macieja Wroniaka, Jakuba Jańczyka i Andrzeja Muszyńskiego, których w klasyfikacji sezonu dzielą raptem 3 punkty.

Klasa Supersport 300 to również niesamowite ściganie. Mateusz Hulewicz zbudował wprawdzie sporą przewagę (179 pkt.) nad Filipem Kurkiem (139 pkt.), ale Krzysztof Borys (119 pkt.) i Paweł Sobczyk (110 pkt.) zawsze są blisko i bezlitośnie wykorzystują każdy błąd kolegów.

W Pucharze Polski niezwykle ciekawie prezentuje się tabela klasy Sport 1000 - Artur Duda wygrał 5 z 8 dotychczasowych wyścigów, gromadząc 164 pkt. Przemysław Purcha jednak regularnie stawał na podium, a dwukrotnie na najwyższym jego stopniu, co dało mu 152 pkt. Równą jazdę prezentuje też Krystian Klocek (148 pkt.), więc rywalizacja nadal pozostaje nierozstrzygnięta.

Klasa Sport 600 ma już zdecydowanego faworyta do zwycięstwa w osobie Krystiana Nawojskiego (182 pkt.). Wiktor Ostrowski traci już do lidera blisko 50 pkt., a kolejni zawodnicy w stawce ponad 80 pkt.

W klasie Sport 300, Wiktor Ostrowski jest za to zdecydowanym liderem ze 160 pkt. na koncie. Zacięcie walczą natomiast Mateusz Wąsowski, Tomasz Jarzombek i Wojciech Klos.

Sport 250 zdominował Krzysztof Dzikowski. Tylko w jednym z ośmiu dotychczasowych wyścigów musiał uznać wyższość Tomasza Nosala.

Obok współczesnych ultraszybkich maszyn tradycyjnie już rozegrane zostaną wyścigi klasyków. Wyścigi na Torze "Poznań" zaplanowano na sobotę od godz. 13.15 do 18.00 oraz w niedzielę od 12.20 do 17.00, wstęp tradycyjnie wolny (obowiązuje jedynie opłata parkingowa).