Aleksandra Kowalczuk z medalem Mistrzostw Europy

Znakomite wieści napłynęły do stolicy Wielkopolski z Manchesteru (Wielka Brytania). W trwających tam Mistrzostwach Europy w taekwondo zankomity występ (kategoria 73 kg) zanotowała reprezentantka OŚ AZS Poznań Aleksandra Kowalczuk, która zdobyła srebrny medal.

Zbliża się Poznań Open 2022

ATP Challenger Poznań Open 2022 startuje lada dzień. W środę (18 maja) poznaliśmy szczegóły dotyczące tegorocznego turnieju. Na liście startowej znalazły się znane nazwiska, takie jak Francuz Benoit Paire oraz Jerzy Janowicz, który otrzymał od organizatorów "dziką kartę".

Enea Junior Poznań Triathlon z nagrodą DEMES

17-18 maja w Warszawie odbywało się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży sportowej w naszym kraju - Forum Sportu i Biznesu Sportbiz 2022. W tym roku przypadła już 20-sta edycja tego wydarzenia, które w swojej historii zgromadziło ponad 6000 uczestników z niemal 30 krajów. 

Enea Energetyk Poznań Mistrzem Polski Juniorek Młodszych

W dniach 11-15.05.2022 w Kętrzynie odbył się turniej finałowy mistrzostw Polski w piłce siatkowej w kategorii juniorek młodszych. W walce o mistrzostwo udział wzięło 8 najlepszych drużyn w Polsce. Miasto Poznań reprezentował klub Enea Energetyk Poznań, który pod wodzą trenera Marcina Orlika wywalczył tytuł.

Lech Poznań Mistrzem Polski!

Po sobotnim meczu i zwycięstwie nad Wartą Poznań 2:1 drużyna Lecha pozostawała liderem tabeli. Tuż po zakończeniu derbów stolicy Wielkopolski swój mecz rozgrywał Raków Częstochowa, który ostatecznie uległ w meczu wyjazdowym Zagłębiu Lubin 0:1. Dzięki temu już na kolejkę przed końcem poznańska drużnyna mogła cieszyć się z tytułu mistrzowskiego.

Niemal 500 amatorów sportów wodnych wystartowało na poznańskiej Malcie!

Wielkie sportowe emocje, dużo uśmiechu i mnóstwo pozytywnej energii towarzyszyło uczestnikom, którzy w sobotę 14 maja wzięli udział na poznańskiej Malcie w 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie stanęło niemal 500 uczestników. Wśród nich m.in. byli medaliści olimpijscy i olimpijczycy. Uczestnicy oprócz rywalizacji sportowej zmagali się również z bardzo porywistym wiatrem.

Poznańskie Dragony już w najbliższą sobotę!

Już w najbliższą sobotę, 14 maja na poznańskiej Malcie ponad 500 osób weźmie udział w jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

Znamy składy drużyn na ENEA European Team Speedway Championship

W niedzielę 15 maja, o godzinie 14:00, na stadionie Golęcin w Poznaniu odbędzie się duża międzynarodowa impreza żużlowa - Enea European Team Speedway Championship. W jej premierowej edycji wezmą udział cztery narodowe reprezentacje - Wielka Brytania, Dania, Szwecja i Polska. Właśnie poznaliśmy składy wszystkich drużyn.

Ruszyła sprzedaż biletów na zawody jeździeckie 4Foulee

Opublikowane zostały propozycje zawodów 4Foulee, które rozegrane zostaną w dniach 16-19 czerwca. Ta międzynarodowa impreza jeździecka ma unikalny charakter, bo odbywa się na zabytkowym, trawiastym Hipodromie Wola i łączy w sobie dwie bardzo widowiskowe konkurencje: skoki przez przeszkody i powożenie zaprzęgami czterokonnymi.

Strona 1 2 240