Medal zawodniczki Akademii Judo na PE kadetów

Reprezentantka Akademii Judo, Hanna Zaitseva stanęła na podium Pucharu Europy kadetów w judo, który odbył się w Bielsko-Białej. Przed ważnym startem stoi także Eliza Wróblewska, która w najbliższych dniach weźmie udział w Mistrzostwach Świata seniorów.

Hanna Zaitseva zdobyła brązowy medal na PE kadetów w judo, fot. Akademia Judo - grafika artykułu
Hanna Zaitseva zdobyła brązowy medal na PE kadetów w judo, fot. Akademia Judo

Zaitseva w międzynarodowych zawodach startowała w kat. 63 kg i po pokonaniu pierwszej przeciwniczki z Holandii, w drugim starciu uległa reprezentantce Niemiec. Jednak dobra forma jej oraz rywalki sprawiła, że nie straciła ona szans na miejsce na podium. Po kolei pokonywała zawodniczki z Kazachstanu, Francji, Ukrainy i Polski, co zapewniło jej brązowy medal.

Z kolei w seniorskiej rywalizacji w najbliższych dniach odbędą się Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi. Na Bliskim Wschodzie w kat. 70 kg wystąpi zawodniczka PGE Akademii Judo, Eliza Wróblewska, dla której będzie to nie tylko walka o medale światowego czempionatu. Będzie to jednocześnie dla zawodniczki z Poznania ostatnia szansa na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej.

Szkolenie dzieci i młodzieży w Akademii Judo w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu odbywa się z dofinansowaniem Wydziału Sportu UMP.