Medale judoków i zapaśników

W dniach 24 - 26 czerwca odbyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych "Łódzkie 2021", odpowiednika Mistrzostw Polski Juniorów młodszych. Trzy medale zdobyli zawodnicy KS Akademii Judo.

Zawodnicy judo na podium - grafika artykułu

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych "Łódzkie 2021" była najważniejszą imprezą dla judoków i zapśników w tej kategorii wiekowej.

W zawodach wzięło udział sześciu reprezentantów KS Akademii Judo Poznań: Anna Zakrzewska, Oleh Pilka, Damian Kubiak, Jan Czerniawski, Vitalii Ambroziak oraz Oleksii Lesniak. Zawodnicy KS Akademii Judo Poznań wywalczyli trzy medale. Anna Zakrzewska zdobyła złoto w kategorii 40 kg, Oleh Pilka złoto w kategorii 50 kg, a Damian Kubiak srebro w kategorii 90 kg. Na piątym miejscu w kategorii 90 kg uplasował się Oleksii Lesniak, a na siódmym w kategorii +90 Jan Czerniawski.

W zapasach (styl klasyczny) reprezentanci KS Sobieski Poznań również plasowali się na podium. Sebastian Warchoł zajął drugie miejsce w kategorii 92 kg, a Adam Fietz trzecie w kategorii 80 kg. Na siódmej lokacie w kategorii 65 kg sklasyfikowany został Kamil Pieniak. Jako drużyna zawodnicy KS Sobieski Poznań zajęli dziesiąte miejsce.

Szkolenie dzieci i młodzieźy w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu współfinansuje Wydział Sportu UMP.