Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo

Daleki wyjazd do Ropczyc w województwie podkarpackim na Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo okazał się udany dla zawodników KS Sobieski Poznań, którzy zdobyli cztery medale.

Zawodnicy sumo na podium - grafika artykułu

W kategorii 75 kg mistrzem Polski został Miłosz Romanowski, który po szybko wygranych walkach zameldował się w finale swojej kategorii wagowej. W decydującym pojedynku w pełni kontrolował sytuację i pewnie pokonał Bartosza Sołtysa z UKS Iron Bulls.

Wśród pań dobrze spisała się Oliwia Paczkowska, która również dotarła do finału w swojej kategorii wagowej. W walce o złoty medal musiała jednak uznać wyższość Oliwii Glegowskiej z UKS Master (Łódź).

Reprezentanci klubu z Piątkowa wywalczyli także dwa brązowe medale - Grzegorz Hildebrand w kat. 60 kg oraz Piotr Chełek w kat. 90 kg. Dzięki osiągniętym wynikom KS Sobieski Poznań zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów.

Wszyscy medaliści objęci są szkoleniem dzieci i młodzieży w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu w Sumo, które wspiera Wydział Sportu UMP.