Młodziczki KS Sobieski Poznań z medalami mistrzostw Polski

Zawodniczki KS Sobieski Poznań zdobyły trzy medale podczas X Mistrzostw Polski Młodziczek w zapasach kobiet.

Zawodniczki z medalami po zakończonych zawodach - grafika artykułu
Młodziczki KS Sobieski Poznań z medalami mistrzostw Polski, fot. Maciej Kula

W miniony weekend w Kielcach odbyły się X Mistrzostwa Polski Młodziczek, które okazały się udane dla zawodniczek KS Sobieski Poznań. Zapaśniczki z poznańskiego klubu pod wodzą trenera Andrzeja Erberta po raz kolejny potwierdziły swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki, zdobywając trzy medale.

Złoto w kat. 37 kg wywalczyła Lena Paprzycka. Srebrny krążek zdobyła Emilia Reich, która rywalizowała w kat. 42 kg. Na najniższym stopniu podium w kat. 54 kg stanęła natomiast Nikola Słowińska. W klasyfikacji drużynowej KS Sobieski Poznań zajął trzecie miejsce, zdobywając 28 punktów.

W stolicy województwa świętokrzyskiego rywalizowało 148 zawodniczek z 54 klubów całej Polski. Odbyło się 250 pojedynków, które stały na wysokim poziomie i pozwoliły wyłonić reprezentację na mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy, które odbędą się w przyszłym roku.

Szkolenie w klubie KS Sobieski Poznań odbywa się w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu współfinansowanych przez Wydział Sportu UMP.