Nowicki i Włodarczyk najlepsi podczas CITY TRAIL onTour w Poznaniu

We wtorek, 23 lipca w Lasku Marcelińskim w Poznaniu odbył się bieg CITY TRAIL onTour, czyli wakacyjna odsłona największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce - Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Sebastian Nowicki i Patrycja Włodarczyk. W zawodach uczestniczyło 330 dorosłych i ponad 150 dzieci.

.
CITY TRAIL onTour w Poznaniu

Biegi CITY TRAIL są rozgrywane w Poznaniu od 2010 roku, a w letniej formule - od 2015. Zimowe zawody są organizowane nad Jeziorem Rusałka, a wakacyjne - w Lasku Marcelińskim. Wczorajsza impreza rozpoczęła się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów - powracający po kontuzji - Sebastian Nowicki uzyskał czas 15:54. Drugą lokatę zajął Krzysztof Stefanowicz - 15:57, a trzeci był Łukasz Nowak - 16:04.

Najszybsza z pań - Patrycja Włodarczyk dotarła do mety w czasie 18:43. Drugie miejsce wywalczyła Hanna Jaraszkiewicz - czas 19:39, a trzecie - Alicja Radziej - 20:07.

Poza Poznaniem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin (gdzie biegi już się odbyły), Wrocław, Katowice, Łódź. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 26 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook'u.