Otwarcie pływalni na Ratajach

9 września uruchomiona zostanie Pływalnia Kryta Rataje. Nowy obiekt będzie służył mieszkańcom Poznania oraz uczniom klas sportowych pobliskiej szkoły. Rozbiórka starej i budowa nowej pływalni na os. Piastowskim trwała niewiele ponad rok. We wrześniu będzie można tam popływać za 5 złotych. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie obiektu na którym obecni byli m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania - zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski oraz dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk.

9 września kryta pływalnia na osiedlu Piastowskim zostanie otwarta
9 września kryta pływalnia na osiedlu Piastowskim zostanie otwarta

- Basen ratajski od lat 70. służył nie tylko osobom z okolicy, ale także mieszkańcom całego miasta, a szczególnie dzieciom, które uczą sią w pobliskiej szkole sportowej. Przez lata eksploatacji i brak generalnych remontów, obiekt nie był w najlepszym stanie. Władze miasta podjęły decyzje o gruntownej modernizacji, która w zasadzie wiązała się z rozebraniem poprzedniej konstrukcji i postawieniem od podstaw nowoczesnego obiektu - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Bardzo się cieszę, że ta inwestycja została przeprowadzona sprawnie i że u progu nowego roku szkolnego jest oddawana do użytku. Pamiętam poprzedni basen z czasów szkolnych, bo chodziłem tu na lekcje pływania. Cieszę się, ze dzieci, młodzież a przede wszystkim mieszkańcy, będą mieli do dyspozycji obiekt o wiele lepszy niż tamten. Od 9 września pływalnia będzie otwarta i mam nadzieje, że wszyscy mieszkańcy będą cieszyć się nie tylko ze względu na aspekt sportowy i rekreacyjny, ale także z uwagi na architekturę, bo ona też jest bardzo warta podkreślenia - dodaje Mariusz Wiśniewski.

W ich efekcie powstał 25-metrowy basen z sześcioma torami o szerokości 2,5 m każdy oraz basenem rekreacyjnym, który będzie służył m.in. do nauki pływania, oswajania z wodą niemowląt i hydromasażu. Główny basen ma tę samą głębokość (180 cm) po obu stronach, co umożliwia rozgrywanie na nim sztafet pływackich. W budynku pływalni powstała również strefa przeznaczona na fitness oraz mały zespół saun.

Pływalnia zostanie oficjalnie otwarta 9 września. Od tego dnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz.  6:00-22:00 , a w soboty i niedziele o godzinę krócej - od 7:00 do 22:00.

Część z tego czasu obiekt będzie oddany dla grup zorganizowanych i szkół. Dla wszystkich dostępny będzie w tygodniu pomiędzy 6:00 i 6:55 oraz od 17:30 do 22:00. W soboty dla grup i zajęć zarezerwowano pierwsze trzy godziny, więc dla wszystkich dostępny będzie od 10:00 do 22:00. W niedzielę nie będzie rezerwacji dla szkół i grup zorganizowanych, więc będzie można korzystać z pływalni przez cały dzień.

Na Pływalni Krytej Rataje będą prowadzone zajęcia z nauki pływania, doskonalenia pływania, oswajania z wodą, aqua aerobiku oraz gimnastyki rehabilitacyjnej. Zapisy na zajęcia będą prowadziły podmioty prywatne, informacje na ich temat znajdą się na stronie internetowej pływalni: http://www.posir.poznan.pl/plywalniarataje. Ta witryna zawierająca wszystkie informacje na temat nowego obiektu zostanie uruchomiona na początku września.

Bilet normalny od poniedziałku do piątku na jedną godzinę kosztować będzie 12 zł, a na dwie - 18zł. Ulgowe wejściówki będą odpowiednio za 10 oraz 15 zł i przysługiwać będą młodzieży szkolnej i studentom do 26 roku życia z ważną legitymacją, a także rencistom i emerytom (z ważną legitymacją rencisty lub emeryta).  W soboty i niedzielę do godziny 19 będzie taniej - bilet normalny na godzinę kosztować będzie 10 zł, na 2 godziny - 15 zł, a ulgowe odpowiednio: 8 i 12 zł. Z kolei na ostatnie 3 godziny w weekend ceny będą niższe o 1 zł.

We wrześniu, dla wszystkich którzy będą chcieli zapoznać się z nowym obiektem, przygotowano specjalną ofertę. Do 30 września obowiązywać będzie promocja - wszyscy chętni do skorzystania z pływalni w godzinach dla publiczności zapłacą tylko 5 zł za godzinę. W tej cenie do dyspozycji naszych użytkowników będą basen sportowy, basen rekreacyjny oraz sauna.

Film