Pierwszy bieg CITY TRAIL Poznań w 2020 roku

W sobotę 18 stycznia odbędzie się czwarty bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań 2019/2020, pierwszy w 2020 roku. Na półmetku liderami poznańskiej rywalizacji są Łukasz Nowak i Alicja Radziej. Zapisy do imprezy trwają na www.citytrail.pl.

CITY TRAIL fot. Katarzyna Goździewska - grafika artykułu
CITY TRAIL fot. Katarzyna Goździewska

Cykl Grand Prix charakteryzuje się tym, że w końcowej klasyfikacji liczą się zawodnicy startujący regularnie. W przypadku CITY TRAIL oznacza to udział w co najmniej czterech biegach (z sześciu zaplanowanych na edycję). W połowie sezonu na prowadzeniu są biegacze, którzy mają na koncie trzy starty i tak w przypadku Poznania aktualnie liderami są wspomniani Łukasz Nowak (raz pierwszy i dwa razy drugi na mecie) oraz Alicja Radziej (raz druga, raz trzecia, raz czwarta na mecie), ale końcowe zwycięstwo nie jest jeszcze przesądzone. Wśród tych, którzy mają szansę powalczyć o wygraną w edycji warto wymienić Sebastiana Nowickiego, Grzegorza Michalaka, Krzysztofa Stefanowicza, Tomasza Przybylaka, Malwinę Misjan, Oliwię Wawrzyniak i Hannę Jaraszkiewicz.

Średnia frekwencja z trzech dotychczas rozegranych biegów to 804 biegaczy. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży startowało średnio 270 uczestników.

- Początek roku to dla nas jednocześnie początek drugiej części sezonu 2019/2020. Przed nami łącznie 25 biegów w 10 lokalizacjach, z czego 3 w Poznaniu. W aktualnej edycji mamy okazję obserwować nad Rusałką zaciętą rywalizację - obecnie szanse na wygraną w końcowej klasyfikacji ma kilka zawodniczek i kilku zawodników, a to oznacza ogromne emocje do końca sezonu - podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL.

Na cykl CITY TRAIL Poznań 2019/2020 składa się sześć imprez (12 października, 30 listopada, 21 grudnia, 18 stycznia, 22 lutego, 28 marca). Każda z nich odbywa się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

- Od wielu lat w ramach cyklu CITY TRAIL zachęcamy Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej oraz zadbania o swoje zdrowie. Cieszymy się, że z roku na rok biegi notują wzrost frekwencji - zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, które mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Jesteśmy przekonani, że udział w zawodach to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również na utrwalanie postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (okolice plaży miejskiej nad Rusałką)
- godz. 9:20-10:30 - biegi CITY TRAIL Junior
- godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

sieci społecznościowe