Pilanki wygrały XV Turniej Otwarcia Sezonu Młodziczek

Zwycięstwem siatkarek KS ASBL Piła zakończył się XV Turniej Otwarcia Sezonu Młodziczek pod patronatem WZPS, który odbył się w murach Szkoły Podstawowej nr 69 w Poznaniu. Zadanie realizowane było w ramach projektu Młodzieżowe Centrum Sportu Miasta Poznania.

XV Turniej Otwarcia Sezonu Młodziczek - drużyna siatkarek z medalami - grafika artykułu
XV Turniej Otwarcia Sezonu Młodziczek

- Miasto Poznań przede wszystkim stara się wspierać rozwój sportu dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że w murach Szkoły Podstawowej nr 69 Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozwija się Młodzieżowe Centrum Sportu - siatkówka dziewcząt i korzystające z tego programu dziewczyny będą miały możliwość sprawdzenia się na tle zespołów z Koła, Piły i Miłosławia przed startem nowego sezonu pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. To właśnie w takich placówkach chcemy rozwijać sportowe szkolenie dzieci, gdyż widać, iż sportem żyje cała społeczność szkolna: dzieci, rodzice, nauczyciele i dyrekcja - mówiła podczas ceremonii otwarcia turnieju Lidia Dudziak, która jest przewodniczącą Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym", a trofeum broniła drużyna MLKS Orlik Miłosław. Jednak w tegorocznej edycji lepsze okazały się siatkarki KS ASBL Piła, które po zaciętym pojedynku wygrały z MLKS 2:1. Trzecie miejsce zajęły siatkarki SKF PBS SP 69 SMS Poznań, a czwarte miejsce KS Siatkarz Koło. Turniej sędziował Ryszard Błaszczyk.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne:

Najlepsza rozgrywająca: Amelia Chwalko  (KS ASBL Piła)

Najlepsza przyjmująca: Julia Kalak (KS Siatkarz Koło)

Najlepsza atakująca: Zuzanna Banaszczak (MLKS Orlik Miłosław)

Najlepsza środkowa bloku: Anna Górna (SKF PBS SP 69 SMS Poznań)

Najlepsza libero: Iryna Shybko (SKF PBS SP 69 SMS Poznań)

Najlepsza zawodniczka: Olivia Walentyn (KS ASBL Piła)

- To właśnie na takich turniejach wykluwają się przyszłe reprezentantki Polski i życzę Wam, abyście zrealizowały swoje marzenia o grze w zawodowej lidze i kadrze. Już dziś zapraszamy na Noworoczny Turniej Siatkówki Młodziczek, który odbędzie się 27 grudnia i jest podsumowaniem projektu Młodzieżowe Centrum Sportu - mówił dyrektor Tomasz Woźniak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego SP nr 69 w Poznaniu.

Wyniki XV Turnieju Otwarcia Sezonu Młodziczek:

(sobota, 16 września 2023 roku)

SKF PBS SP 69 SMS Poznań - KS ASBL Piła 0:2

MLKS Orlik Miłosław - KS Siatkarz Koło 2:0

SKF PBS SP 69 SMS Poznań - KS Siatkarz Koło 2:1

MLKS Orlik Miłosław - KS ASBL Piła 1:2

SKF PBS SP 69 SMS Poznań - MLKS Orlik Miłosław 0:2

KS Siatkarz Koło - KS ASBL Piła 0:2

Ponadto klub SKF KS Poznań wraz z Zespołem Szkół nr 8 / Szkołą Podstawową nr 69 Szkołą Mistrzostwa Sportowego prowadzi nabór do zespołów mini siatkówki. - Zapraszamy dziewczynki z roczników 2011, 2012, 2013 a nawet 2014. To dobry czas by rozpocząć siatkarską przygodę w SKF PBS i SP 69 SMS Poznań - mówi prezes klubu, Damian Gapik.

W ramach szkolenia klub proponuje:

- treningi 2x w tygodniu w sali gimnastycznej SP 69 przy ul. Jarochowskiego 62 w Poznaniu,

- udział w turniejach siatkarskich,

- obozy sportowe,

- imprezy okolicznościowe,

- wspólną zabawę podczas spotkań integracyjnych.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Młodzieżowego Centrum Sportu SKF Poznań wspieranego przez Miasto Poznań.

sieci społecznościowe