Piłkarze wodni rozpoczynają sezon

Dzisiaj na Termach Maltańskich odbyła się konferencja prasowa Box Logistics Waterpolo Poznań, na której przedstawiciele klubu, miasta oraz nowego sponsora tytularnego poinformowali o celach, które drużyna chce osiągnąć w Ekstraklasie.

Konferencja Box Logistics Waterloo Poznań
Konferencja Box Logistics Waterloo Poznań

Po dwóch sezonach, które poznański zespół kończył poza podium Mistrzostw Polski, teraz celem jest powrót na medalowe miejsca. Prezes klubu Tomasz Różycki podczas konferencji zauważył jednak, że walka o zwycięstwa w bardzo wyrównanej lidze będzie niezwykle trudna.

Klub zdołał zatrzymać w składzie wszystkich zawodników występujących w poprzednim sezonie, a dodatkowo pozyskać Macieja Mruka, jednego z lepszych młodych obrońców w Polsce. Do kadry seniorów dołączyli również już na stałe czterej wychowankowie klubu - Przemysław Buńkiewicz, Grzegorz Fabiś, Oskar Jahns oraz Igor Trojanek.

Piłkarze wodni rozpoczną sezon Ekstraklasy Mistrzostw Polski w najbliższy weekend. W wyjazdowym dwumeczu w Bytomiu zmierzą się z Łukoszem WTS Polonią, czyli aktualnym wicemistrzem kraju. Pierwsze w tym sezonie spotkania w Poznaniu zawodnicy Box Logistics Waterpolo rozegrają 9 i 10 listopada. Rywalem ekipy ze stolicy Wielkopolski będzie mistrz Polski, zespół ŁSTW OCMER Łódź.

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach wspiera Wydział Sportu UMP.