Podpisanie umów na dofinansowanie I-ligowych zespołów

W czwartek 1 sierpnia w Urzędzie Miasta Poznania doszło do podpisania umów na udział poznańskich zespołów w pierwszoligowych rozgrywkach. W spotkaniu udział wzięli Zastępca Prezydenta Miasta Poznania pan Jędrzej Solarski oraz Dyrektor Wydziału Sportu pani Ewa Bąk.

Podpisywanie umów na dofiansowanie zespołów I-ligowych 2019/2020
Podpisywanie umów na dofiansowanie zespołów I-ligowych 2019/2020

Do Urzędu Miasta Poznania przybyli przedstawiciele dwóch klubów, które reprezentują miasto w I lidze - WKS Grunwald Poznań (piłka ręczna) oraz Warta Poznań S.A. (piłka nożna).

Zawodnicy WKS Grunwald Poznań w nadchodzącym sezonie zagrają w grupie B I ligi piłkarzy ręcznych. Początek rozgrywek zaplanowano na 21 września. W pierwszym meczu sezonu WKS Grunwald zmierzy się z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Piłkarze Warty Poznań rozpoczęli zmagania ligowe pod koniec lipca. W najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w sobotę 3 sierpnia drużyna ze stolicy Wielkopolski zagra z GKS-em Bełchatów. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta Poznań obecnie rozgrywa swoje mecze.

Więcej informacji dostępne na oficjalnych stronach internetowych klubów - http://wks-grunwald.poznan.pl/wksgrunwaldpilkareczna.php i http://wartapoznan.pl/