Poznań Business Run -rekordowa edycja za nami!

4000 biegaczy, czyli 800 sztafet przebiegło trasę długości 4 km, podczas kolejnej, poznańskiej edycji Poland Buisness Run. Główne hasło biegu brzmi: "Pobiegniesz - pomożesz". Celem organizatora - Fundacji Poland Business Run - jest wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, w tym celu zebrano w Poznaniu ponad 261 tys. złotych.  Co oznacza, że niedzielne święto biegowe nad Wartą okazało się rekordowe nie tylko pod względem ilości startujących, ale i zebranych środków.

.
Poznań Business Run

To, co odróżnia ten bieg od innych, to rywalizacja drużyn w szczytnym celu - wsparcia beneficjentów w 10 miastach w Polsce. Tu właśnie biznes spotyka się z dobroczynnością. Nad wszytkami wydarzeniami pieczę sprawuje Fundacja Poland Business Run, wspierana przez lokalnych organizatorów i sponsorów. W poznańskim biegu w skład drużyn weszli głównie pracownicy firm, urzędów czy innych organizacji z całej wielkopolski.

Sztafety wystartowały o 10:30, kolejne starty odbywały się sukcesywnie falami. Najlepszy czas osiągnęła drużyna Manufaktura Mieszkań - 52 min 28 sek.

Podczas imprez odbył się także finał programu Pomagam Bardziej, w ramach którego drużyny, zbierając dodatkowe środki na rzecz podopiecznych Fundacji PBR, walczyły jednocześnie o specjalne Żółte Koszulki Liderów, zaprojektowane przez Roberta Kupisza.

Więcej informacji na www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/poznan.