Poznań gospodarzem Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w 2021 roku

97. PZLA Mistrzostwa Polski odbędą się w czerwcu przyszłego roku w Poznaniu. Zmagania czołówki polskich lekkoatletów kibice będą podziwiać na stadionie POSiR Golęcin. Decyzję o powierzeniu Poznaniowi prawa do organizacji wydarzenia podjął Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

certyfikat przyznający Poznaniowi organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Polski - grafika artykułu
certyfikat przyznający Poznaniowi organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Polski

- To fantastyczna wiadomość dla wszystkich poznańskich kibiców lekkiej atletyki. Przez ostatnie dwa lata Miasto Poznań bardzo mocno inwestowało w kompleks lekkoatletyczny na Golęcinie. Zmodernizowaliśmy stadion, zbudowaliśmy nowe boisko rozgrzewkowe. Cieszę się, że PZLA docenił nasze wysiłki i powierzył nam organizację Mistrzostw Polski - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Lekkoatletyka na wysokim poziomie gości w Poznaniu od zeszłego roku dzięki mityngowi Poznań Athletics Grand Prix organizowanemu przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W imprezie startowały takie gwiazdy jak Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow czy Paweł Wojciechowski.

- Ostatni raz lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski gościły w stolicy Wielkopolski w 2007 roku - przypomina Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania. Po modernizacji obiektów na Golęcinie mamy szansę organizować imprezy tego typu częściej i na pewno będziemy o nie zabiegać. 

Decyzję o przyznaniu Poznaniowi organizacji Mistrzostw Polski ogłoszono podczas 2. edycji Poznań Athletics Grand Prix.

sieci społecznościowe