Poznaniacy Drużynowymi Mistrzami Polski Seniorów w Tenisie

Dwa pierwsze miejsca na podium Drużynowych Mistrzostw Polski w Tenisie przypadły reprezentantom poznańskich klubów. W dramatycznym finale zespół AZS Poznań okazał się minimalnie lepszy od tenisistów z WKS Grunwald Poznań. Na tarczy z Parku Tenisowego Olimpia wyjadą zawodnicy KS Górnik Bytom, którzy musieli się zadowolić brązowymi medalami.

Zdjęcie z zawodów
Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów

W finale Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów w Tenisie zmierzyły się niespodziewanie  dwie poznańskie drużyny. Początkowo wydało się, że złoty medal zdobędą rozstawieni z nr 2 zawodnicy WKS Grunwald, którzy po dwóch pierwszych meczach singlowych prowadzili 2:0. Jednak waleczna postawa młodych tenisistów AZS-u sprawiła, że losy spotkania ważyły się do ostatniej piłki. Punktem zwrotnym finałowej rywalizacji był mecz, w którym Maciej Smoła (AZS) pokonał w trzy setowym boju swojego dobrego kolegę Michała Nisponia (WKS Grunwald). Po zwycięstwie uradowany Smoła powiedział - w sporcie fantastyczne jest to, że wszystko może się odwrócić. I choć mój  pierwszy set w dzisiejszym pojedynku singlowym nie należał do najlepszych (2:6), to ostatecznie udało mi się pokonać rywala.

O kolorach medali zadecydowały pojedynki deblowe, które miały dramatyczny przebieg do samego końca i obydwa rozstrzygnęły się dopiero w supertiebrekach. Duet Karol Drzewiecki i Andrzej Kapaś (WKS Grunwald) polegli w meczu z nastoletnimi Piotrem Matuszewskim i Przemysławem Michockim (AZS), mimo że w drugim secie mieli dwie piłki meczowe. Jednak porażki w drugiej partii 6:7 nie załamała zawodników Grunwaldu, którzy walczyli do ostatniej piłki. Przegrywając w supertiebreaku 4:9 doprowadzili do remisu, aby ostatecznie ulec tenisistom z AZS-u przy wyniku 9:11.

Dodajmy, że dzień wcześniej drużyna AZS Poznań sprawiła ogromną niespodziankę w półfinale imprezy, kiedy to pokonała murowanych pretendentów do złotego medalu. Nazwiska takich graczy jak Panfil i Kowalczyk miały był gwarancją sukcesu dla zespołu KS Górnik Bytom. Tak się jednak nie stało i tenisiści ze Śląska ulegli mniej doświadczonej drużynie z Poznania. Ostatecznie zakończyli rywalizację na trzecim miejscu, pokonując w meczu o brąz drużynę KS Start Wisła Toruń. Miejsce piąte przypadło zawodnikom BKT Advantage Bielsko Biała, a na szóstej lokacie zmagania zakończył zespół gospodarzy - Park Tenisowy Olimpia.

Prezes Polskiego Związku Tenisowego i jednocześnie wiceprezes poznańskiego AZS-u  Jacek Muzolf na zakończeniu turnieju przyznał, że był to heroiczny bój i jeden z najbardziej zaciętych finałów jakie pamięta. Podziękował również organizatorom turnieju tj. Parkowi Tenisowemu Olimpia oraz sędziemu Jakubowi Góreckiemu za sprawny przebieg zawodów.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki finału Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów:

Kapaś (WKS Grunwald) - Andrzejczuk (AZS) 6:0, 6:0
Drzewiecki (WKS Grunwald) - Michocki (AZS) 4:6, 7:5, 6:0
Smoła (AZS) - Nispoń (WKS Grunwald) 2:6, 7:5, 6:4
Gąsiorek (WKS Grunwald) - Walków 6:4, 6:4
Dończyk (WKS Grunwald) - Matuszewski (AZS) 1:6, 1:6
Drzewiecki/ Kapaś (WKS Grunwald) - Michocki/Matuszewski (AZS) 7:5, 6:7, 9:11
Nispoń/ Gąsiork (WKS Grunwald) - Smoła/ Walków (AZS) 6:7, 6:4, 7:10