Poznaniak zdobył Mistrzostwo Polski w Breakingu

W sobotę, 18 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski w Breakingu, na których sukces odniósł Grzegorz "Bboy Jee Ess" Smoczyk, zawodnik KS TBR Breaking. Poznaniak wywalczył w Gorzowie Wielkopolskim tytuł mistrzowski.

Grzegorz Smoczyk z nagrodami za zdobycie Mistrzostwa Polski w Breakingu - grafika artykułu
Grzegorz Smoczyk z nagrodami za zdobycie Mistrzostwa Polski w Breakingu

Impreza ta była drugimi w historii oficjalnymi Mistrzostwami Polski w tańcu sportowym Breaking (Break Dance). Na turniej przyjechało ponad 200 zawodników z całego kraju, by walczyć o mistrzowskie tytuły w kategoriach 6-11 lat, 12-15 oraz 16+ z podziałem na kobiety (Bgirls) i mężczyzn (Bboys).

Po walkach stoczonych z czołowymi polskimi zawodnikami z najstarszej kategorii wiekowej, zawodnik poznańskiego klubu sportowego KS TBR Breaking - Grzegorz "Bboy Jee Ess" Smoczyk - wywalczył sobie najwyższe miejsce na podium, stając się tym samym drugim Mistrzem Polski w historii całego Breakingu (pierwsze oficjalne MP odbyły się rok temu).

Grzegorz Smoczyk w finałowej walce pokonał Tomasza "Bboya Kleja" Kulisia - zawodnika Kadry Narodowej w Breakingu, reprezentującego nasz kraj na międzynarodowych turniejach kwalifikacyjnych w drodze do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Okazał się on najlepszy w stawce 27 startujących w imprezie zawodników.