Poznańskie Dragony już w najbliższą sobotę!

Już w najbliższą sobotę, 14 maja na poznańskiej Malcie ponad 500 osób weźmie udział w jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

wyścigi smoczych łodzi - grafika artykułu
Poznańskie Dragony

O godzinie 9.30 do 37 kajaków (74 osoby) turystycznych wsiądą uczestnicy 6. edycji Poznań Canoe Challenge. Wśród nich mistrz świata i dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich z Seulu Marek Łbik, który przekazał 22 repliki swojego srebrnego medalu olimpijskiego (zostaną rozlosowane wśród uczestników Mistrzostw Szkół). W 6. Poznań Canoe Challenge osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć (start dla osób które ukończyły 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

O godz. 10.30 wystartuje kolejna impreza - Mistrzostwa Szkół Smoczych łodzi "Poznańskie Dragony 2022". Na starcie łodzi, których z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz stanie 20 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów. Udział szkół bezpłatny!

Ostatnią imprezą, która rozpocznie się tego dnia o godz. 13.30 będzie 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie stanie 20 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Zawody rozegrane zostaną w 3 kategoriach:

  1. FAN - konkurencja dla amatorów  - pracowników firm i instytucji
  2. SPORT - konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych
  3. Sport MIX - dla wszystkich chętnych jednak osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Szczegóły i informacje o zapisach na stronie www.aktywninawodzie.pl

Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania pod jedną wspólną nazwą Poznańskie Dragony 2022 jest Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

sieci społecznościowe