Puchar Europy Juniorów w judo w Poznaniu

Puchar Europy Juniorów, który odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia w hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, będzie dla wielu młodych judoków  ważnym sprawdzianem przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy Juniorów.  Turniej w Poznaniu jest zaliczany do cyklu światowej federacji IJF Junior World Tour i mogą w nim startować ekipy spoza Starego Kontynentu.

Puchar Europy Juniorów w judo
Puchar Europy Juniorów w judo

W przeszłości te zawody, z udziałem np. świetnych Japończyków, były przepustką do kariery w dorosłym judo. Pięć lat temu w polskim turnieju zwyciężyły m.in. aktualna wicemistrzyni świata seniorek Funa Tonaki (-48kg), czy też jej rodaczki Hitomi Sakaguchi (-44kg), Mako Uchio (-52kg) i Momo Tamaoki (-57kg), jak również późniejszy mistrz Europy seniorów Francuz Walide Khyar (-60kg) oraz znakomici Holendrzy Frank De Wit (-81kg) i Michael Korrel (-90kg).

W stolicy Wielkopolski zobaczymy młodych judoków z 23 państw, w tym również z Australii, Kanady, Meksyku i USA. Polska ekipa będzie liczyła 47 zawodniczek i zawodników, w tym 26 osobowa kadra narodowa oraz przedstawiciele klubów. Wśród ekip klubowych najliczniejszą, bo  14 osobową reprezentację zgłosiły wielkopolskie kluby, w tym 10 osobową ekipę wystawia Akademia Judo Poznań.

Rok temu w Pucharze Europy Juniorów reprezentanci Polski wywalczyli 7 medali.

Można spodziewać się dobrych występów zawodników i zawodniczek, którzy uzyskali już indywidualne kwalifikacje na Mistrzostwa Europy - Adama Stodolskiego (-73kg), Jakuba Pankowskiego (-81kg), Wojciecha Kordyalika (+100kg) oraz Natali Kropskiej (-63kg), Mari Bączek (-78kg), Juli Świątkiewicz (+78kg), Kingi Wolszczak (+78kg) i zawodniczki z Akademii Judo Poznań Elizy Wróblewskiej (-70kg).

Niezależnie od sportowych emocji, których z pewnością nie zabraknie podczas Pucharu Europy, organizatorzy przygotowali również atrakcyjny program dla kibiców. Na młodych kibiców czekają gry i zabawy sportowe:

✔Mistrzowie na macie - pady, przewroty, wyścig z piłką i inne ćwiczenia sprawnościowe, Zajęcia i zabawy poprowadzą trenerzy z PZ Judo.

✔Sprawdź swój refleks - test na profesjonalnym stanowisku Blink

✔Symulatory gier sportowych,

✔ Mistrzostwa w grze w piłkarzyki

Każdy kto zbierze 3 pieczątki za start w konkurencjach sportowych - wygrywa nagrodę. Do wygrania pamiątkowe gadżety Polskiego Związku Judo.

Serdecznie zapraszamy 3-4 sierpnia w godzinach 10.00 - 15.00 hala UAM ul. Zagajnikowa 9. Impreza odbywająca się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania otrzymała dofinansowanie ze środków Wydziału Sportu UMP.

Załączniki