Rozkład sobotnich gier - Poznań Open 2019

Turniej tenisowy ATP Challenger Poznań Open 2019 wchodzi w decydującą fazę. W sobotę w Parku Tenisowym Olimpia odbędą się mecze półfinałowe gry pojedynczej oraz finał debla.

Poznań Open 2019 fot. Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open
Poznań Open 2019 fot. Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

W pierwszym ćwierćfinale gry pojedynczej challengera Poznań Open 2019, na korcie centralnym Parku Tenisowego Olimpia doszło do "bratobójczego" pojedynku dwóch Włochów. Rewelacja turnieju, Andrea Vavassori, walczył ze starszym i o wiele bardziej doświadczonym rodakiem, Alessandro Giannessim. Vavassori okazał się lepszy wygrywając 2:0 (7:6, 6:1).

Kolejnym zawodnikiem, który awansował do półfinału okazał się doświadczony i znany tenisista z Hiszpani Tommy Robredo. 37-letni tenisista pokonał na korcie centralnym rozstawionego z numerem ósmym Włocha, Gianlukę Magera 5:7, 7:5, 6:3. W sobotę zmierzy się z rodakiem swojego ostatniego rywala - Andreą Vavassorim.

Trzecim półfinalistą Poznań Open został Niemiec Rudolf Molleker, który w trzech setach pokonał starszego od siebie Quentina Halysa 6:4, 2:6, 6:4. Niemca w sobotnim półfinale czeka pojedynek z faworytem poznańskiej publiczności Hubertem Hurkaczem. W ostatnim rozgrywanym piątkowym ćwierćfinale Polak pokonał 2:0 (6:1, 6:4) Portugalczyka Pedro Sousę, a do zwycięstwa w meczu potrzebował zaledwie 57 minut.

W turnieju deblowym Poznań Open mieliśmy łącznie pięciu Polaków. Dwie polskie pary odpadły już w pierwszej rundzie, a honoru biało-czerwonych bronił Michał Dembek, który wspólnie z Margeą dotarł do półfinału. Przeciwnikami polsko-rumuńskiej pary był rozstawiony z numerem trzecim duet Vavassori i Vega Hernandez. Lepsza okazała się włosko-hiszpańska para wygrywając 2:0 (6:2, 7:6). W drugim półfinale gry deblowej para Pedro Martinez oraz Mark Vervoort pokonała Andresa Siljestroma i Eliasa Ymera 4:6, 6:3, 10-2.

Harmonogram sobotnich gier:

Półfinały singla:

10:30 - Tommy Robredo vs Andrea Vavassori

n.b. 12:00 - Hubert Hurkacz vs Rudolf Molleker

Finał debla:

16:00 - Andrea Vavassori / David Vega Hernandez vs Pedro Martinez / Mark Vervoort

Partnerem Poznań Open jest Miasto Poznań.