Ruszają zawody Pucharu Świata we florecie

Piąek 14 stycznia jest pierwszym dniem zmagań w ramach Pucharu Świata we florecie kobiet odbywającego się w hali UAM przy ul. Zagajnikowej. W stolicy Wielkopolski, tej rangi turniej odbędzie się pierwszy raz w historii.

Biuro Prasowe PŚ we florecie kobiet 2022 - grafika artykułu
Biuro Prasowe PŚ we florecie kobiet 2022

Zawody Pucharu Świata w Poznaniu będą trwały trzy dni. Każdy kraj może zgłosić maksymalnie 12 reprezentantek. Polska, jako gospodarz ma prawo do wystawienia szerszego składu. W piątek odbędą się kwalifikacje do turnieju głównego. Rywalizacja wystartuje o godz. 10:00, a zakończy się wieczorem około godz. 19:00. Do sobotnich zmagań awansuje 48 zawodniczek, które wraz z rozstawioną szesnastką (według rankingu FIE) będą walczyć o medale. Finał sobotnich walk przewidziano na godz. 20:00.

W niedzielę, 16 stycznia, odbędzie się turniej drużynowy, który również rozpocznie się o godz. 10:00. Podobnie, jak we wszystkich pozostałych zawodach w cyklu Pucharu Świata, tak i w Poznaniu, zawodniczki będą rywalizowały o punkty do światowego rankingu. To ważne w kontekście walki o kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Paryżu. Już teraz wiadomo, że na planszach w hali na Morasku zobaczymy największe gwiazdy światowego floretu. 

Zawody Pucharu Świata to szczególne wydarzenie przede wszystkim dla poznańskich florecistek. Siedem pierwszych miejsc w rankingu Polskiego Związku Szermierczego zajmują reprezentantki poznańskich klubów.  Przypomnijmy, że Polska drużyna udanie zainaugurowała nowy sezon. W grudniowych zawodach Pucharu Świata we francuskim Saint-Maur, biało-czerwone zajęły 5. miejsce.

Puchar Świata w Florecie Kobiet w Poznaniu organizowany jest w ramach współpracy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (KU AZS UAM Poznań), Miasta Poznań (Wydziału Sportu UMP), Polskiego Związku Szermierczego, Światowej Federacji Szermierczej oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Załączniki

sieci społecznościowe