Ruszyła sprzedaż biletów na zawody jeździeckie 4Foulee

Opublikowane zostały propozycje zawodów 4Foulee, które rozegrane zostaną w dniach 16-19 czerwca. Ta międzynarodowa impreza jeździecka ma unikalny charakter, bo odbywa się na zabytkowym, trawiastym Hipodromie Wola i łączy w sobie dwie bardzo widowiskowe konkurencje: skoki przez przeszkody i powożenie zaprzęgami czterokonnymi.

Zwycięzca konkursu Grand Prix i aktualny mistrz Polski - Wojciech Wojcianiec na koniu Chintablue - grafika artykułu
Ruszyła sprzedaż biletów na zawody jeździeckie 4Foulee, fot. Asia Bręklewicz

Będzie to już dziewiąta edycja zawodów organizowanych w tym miejscu przez Klub Sportowy Jumping Events. Po raz kolejny zawody w skokach przez przeszkody będą miały rekordową pulę nagród. W tym roku będzie to równy milion złotych. Panel zgłoszeń jest już otwarty, a sprzedaż biletów już ruszyła.

W CSI4* aż cztery konkursy zaliczane będą do światowego rankingu. W czwartek będzie to konkurs o nagrodę honorową Patronów Miasta Poznania Piotra i Pawła, na punkty i czas (LR grupa D, pula 103 500 zł). W piątek rozegrany zostanie drugi co do ważności konkurs zawodów - o nagrodę Wielkopolski, z rozgrywką, na wysokości 150 cm, z pulą nagród 205 500 złotych (LR grupa C). W sobotę dwunawrotowy Memoriał Macieja Frankiewicza - pula 120 000, LR grupa D.

Kulminacją zmagań najlepszych skoczków z całego świata będzie niedzielne Grand Prix Poznania, z pulą 440 000 złotych, zaliczane do grupy B światowego rankingu. Konkurs ten będzie kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata i przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W ramach zawodów czterogwiazdkowych rozegrane będą jeszcze trzy konkursy o wysokości 140 cm. W CSI1* pula nagród wyniesie 50 000 złotych, a konkursy będą obejmowały Małą Rundę  (130/135 cm) i Elite Tour (110/115 cm). Runda młodych koni tradycyjnie już podczas zawodów w Poznaniu przeznaczona będzie dla sześciolatków - pula nagród wyniesie tu 24 000 złotych. Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie rywalizacja zaprzęgów czterokonnych - w tym roku w randze CAI3*H4.

Sprzedaż biletów za pośrednictwem ToBilet.pl ruszyła 1 maja.

Zawody są współfinansowane ze śrdoków Wydziału Sportu UMP.

sieci społecznościowe