Ruszyły zapisy do 14. Poznań Półmaratonu

Dziś ruszyły zapisy do 14. Poznań Półmaratonu, którego organizacja zaplanowana jest na niedzielę 3 kwietnia 2022. Zapisy potrwają do 2 kwietnia pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc tj. 8000 osób. 

Grafika informująca o możliwości zapisów do 14. Poznań Półmaratonu - grafika artykułu
Ruszyły zapisy do 14. Poznań Półmaratonu

- Cieszymy się, że poznański półmaraton wraca na swój wiosenny termin. Jesteśmy dumni, że możemy po raz kolejny zaprosić miłośników biegania do startu w imprezie, którą w ubiegłym roku uznano za największą imprezę biegową na dystansie półmaratonu w Polsce - mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor Półmaratonu.

W stosunku do poprzednich edycji jest kilka nowości. O niektórych pokrótce poniżej.

Kto będzie mógł wziąć udział:

  • osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko COVID-19 oraz ozdrowieńcy lub
  • osoby z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (PCR), wykonanym nie później niż 48h przed godziną startu 14. Poznań Półmaratonu.

Wszyscy biegacze najpóźniej w dniu 3.04.2022 muszą mieć ukończone 18 lat.

Wysokość opłaty startowej będzie uzależniona od liczby zapisanych i opłaconych uczestników. I tak kształtować się ona będzie:

  • 1 - 2500 zapisana i opłacona osoba - 130 zł
  • 2501 - 5000 zapisana i opłacona osoba - 150 zł
  • 5001 - 7000 zapisana i opłacona osoba - 170 zł
  • 7001 - 8000 zapisana i opłacona osoba - 200 zł

Tym samym zapraszamy fanów biegania do śledzenia aktualnej liczby zapisów na stronie internetowej wydarzenia.

Niezwykła atmosfera, doping kibiców, a przede wszystkim zaproszenie aktualnej rekordzistki Polski - Karoliny Nadolskiej niech będzie najlepszą zachętą do startu w Stolicy Wielkopolski. - W Poznaniu zawsze biegało mi się wyśmienicie. To tutaj 3 razy stawałam na podium, to tutaj ustanawiałam swoje kolejne rekordy życiowe, dlatego też zawsze chętnie startuję w Poznaniu i mierzę się z kolejnymi wyzwaniami. 

Jak się zapisać?

Najlepiej za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie https://runner.halfmarathon.poznan.pl/run/join/4/choose. Można też wybrać tradycyjną formę zapisów i odwiedzić Biuro Zawodów osobiście. Godziny pracy biura: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Więcej informacji na stronie internetowej www.halfmarathon.poznan.pl

sieci społecznościowe