Ruszyły zapisy do cyklu biegów CITY TRAIL

Ruszyła rejestracja do największego cyklu biegów przełajowych w Polsce - CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Sezon 2021/2022 potrwa od 16 października 2021 do 27 marca 2022. Tym razem w każdej z dziesięciu lokalizacji odbędzie się po pięć biegów na dystansie 5 km. Pierwszy bieg nad poznańskim jeziorem Rusałka już 23 października.

Biegacze podczas startu w lesie - grafika artykułu
Ruszyły zapisy do cyklu biegów CITY TRAIL, fot. Piotr Oleszak

Zawody będą rozgrywane w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Terminy biegów CITY TRAIL 2021/2022 w Poznaniu:

  • 23 października,
  • 20 listopada,
  • 18 grudnia,
  • 5 lutego,
  • 5 marca.

Sezon zakończy się uroczystym podsumowaniem, z rozdaniem pamiątkowych medali. Te otrzymają biegacze, którzy pobiegną co najmniej 3 razy w edycji. To jeden z elementów charakterystycznych cyklu - podsumowanie zmagań odbywa się na oddzielnej imprezie - gali rozdania nagród.

- Pięć zamiast sześciu biegów w każdej lokalizacji to nie jedyna zmiana względem minionych edycji. Po zakończeniu sezonu zorganizujemy bieg CITY TRAIL Gold - ogólnopolską imprezę, na którą zaprosimy najszybszych zawodników z każdej lokalizacji - w klasyfikacjach open oraz wiekowych. Jeśli będzie to możliwe tego samego dnia zorganizujemy także otwarty bieg dla wszystkich chętnych. Szczegóły tej imprezy jeszcze dopracowujemy. Pewne jest, że zawody odbędą się w kwietniu - podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Biegacze sadzą las!

Biegacze startujący w cyklu mogą dołożyć swoją cegiełkę do posadzenia lasu, który powstanie dzięki zbiórce charytatywnej, organizowanej przez Fundację Krok do Natury - organizatora CITY TRAIL. - Od poprzedniego roku współpracujemy z Fundacją Las Na Zawsze, która w wielkim uproszczeniu mówiąc zajmuje się sadzeniem lasów. Naszą ambicją jest nie tylko zachęcanie Polaków do aktywności fizycznej, ale również edukacja ekologiczna biegaczy i osób nas obserwujących. Tym samym prowadzimy różne działania proekologiczne, a jednym z nich jest właśnie współpraca z Fundacją Las Na Zawsze. Dzięki wpłatom charytatywnym w roku 2020 i w ramach letnich biegów 2021 zebraliśmy już blisko 9000 zł na "nasz" las. Liczymy na to, że po zakończeniu zbliżającej się edycji, kwota ta będzie znacznie wyższa i jesienią 2022 posadzimy Las Na Zawsze Biegaczy - wyjaśnia Justyna Grzywaczewska, PR manager CITY TRAIL. 

Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 10 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych.

Podstawowy pakiet pięciu biegów w jednym mieście to koszt 99 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi - start w jednym biegu to koszt 29,90 zł w przypadku płatności elektronicznej i 35 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

CITY TRAIL Junior, czyli dzieciaki biegają!

Od pierwszej edycji imprezy zorganizowanej w 2010 roku biegom dla dorosłych towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży. Biegi CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi - mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat - biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi - 8- i 9-latkowie (kategoria D2) - mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 9,5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 15 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 29,90 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (5 biegów).

Biegi CITY TRAIL mają dziewięcioletnią historię - pierwsze zawody - wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

sieci społecznościowe