Sportowe wydarzenia w weekend (26-28 maja)

Przed nami kolejny weekend obfitujący w sportowe emocje. Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia.

Europejski Festiwal Szermierki - grafika artykułu
Europejski Festiwal Szermierki

Puchar Świata w kajakarstwie

Od piątku 26 maja Tor Regatowy Malta stanie się areną zmagań dla najlepszych kajakarzy globu. Podczas rozgrywanego w stolicy Wielkopolski Pucharu Świata wśród 44 reprezentacji narodowych nie zabraknie polskich zawodników z medalistkami olimpijskimi na czele. W zawodach wezmą udział zawodnicy z 44 federacji kajakowych. Start w Poznaniu będzie świetną okazją do sprawdzenia formy, ponieważ już w sierpniu odbędą Mistrzostw Świata w Duisburgu gdzie sportowcy walczyć będą o kwalifikację do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Więcej informacji o nadchodzącym Pucharze Świata.

Europejski Festiwal Szermierki

W weekend odbędzie się kolejna impreza szermiercza, której areną zmagań będzie hala sportowa UAM przy ul. Zagajnikowej. W Europejskim Festiwalu Szermierki im. Mateusza Witkowskiego, XV Memoriale Fechmistrza Jana Nowaka rywalizować będzie 250 młodych florecistów i florecistek z kilkunastu państw. Zmagania będą się toczyć w następujących kategoriach wiekowych: U-9, U-11, U-13 oraz U-15.

Walka o podium Kolejorza i zmagania ligowe PSŻ-u Poznań

W sobotę o 17:30 zostanie rozegrana ostatnia kolejka piłkarskiej Ekstraklasy. Na Stadionie Miejskim dojdzie do pojedynku Lecha Poznań z Jagiellonią Biłaystok. Poznańska drużyna by zapewnić sobie miejsce na ligowym podium nie oglądając się na inne wyniki musi zwyciężyć w sobotnim spotkaniu.

Na Golęcinie z kolei kolejny mecz ligowy pojadą żużlowcy PSŻ-u Poznań. Po awansie do 1. ligi żużlowej, głównym celem poznańskich skorpionów jest utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek. Zbliżający się mecz z Wybrzeżem Gdańsk może odegrać w jego osiągnięciu bardzo ważnym krokiem bowiem obie drużyny mają w dorobku tyle samo punktów. Początek meczu w niedzielę o godz. 14:00.

sieci społecznościowe