Sportowe wydarzenia w weekend (29.09 - 1.10)

Początek cyklu biegowego City Trail, charytatywny Bieg Kobiet, a także wiele meczów ligowych w różnych dyscyplinach odbędzie się w najbliższy weekend. Swoje zmagania rozpoczynają chociażby siatkarki i siatkarze Enei Energetyka Poznań, a pierwsze spotkania na własnym obiekcie zagrają koszykarze Pyry AZS Szkoły Gortata Poznań oraz Wiary Lecha Poznań.

Bieg City Trail 30 września w Poznaniu, fot. Piotr Oleszak - start biegu dziecięcego - grafika artykułu
Bieg City Trail 30 września w Poznaniu, fot. Piotr Oleszak

City Trail

Już od kilkunastu lat ścieżki wokół Jeziora Rusałka są areną  biegowych zmagań dla co najmniej kilkuset biegaczy na każdych zawodach City Trail. Bieg przyjmował przez ten czas różne nazwy, ale cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem. Zawodnicy rywalizują na dystansie 5 km i obecnie ma on formułę ogólnopolską, choć jego początki związane są właśnie ze stolicą Wielkopolski. Pierwsza w tym sezonie impreza z tego cyklu w Poznaniu odbędzie się w sobotę, 30 września o godz. 11:00. Potem przeprowadzone zostaną jeszcze 4 biegi aż do marca, kiedy nastąpi koniec zmagań. Zawody zostały dofinansowane ze środków Wydziału Sportu UMP.

Bieg Kobiet

W niedzielę w samo południe ruszy Bieg Kobiet, którego celem, oprócz zachęcania do aktywności fizycznej, jest poprawa świadomości zdrowotnej wśród pań. W trakcie imprezy będzie można wykonać wiele istotnych badań profilaktycznych: mammografię, cytologię i USG piersi. Oprócz biegu dla dorosłych odbędzie się także bieg dla dzieci. Impreza przeprowadzona zostanie na terenie POSiR Malta wokół Jeziora Maltańskiego.

Pierwsze domowe mecze drużyn ligowych

Sporo poznańskich drużyn ligowych w najbliższy weekend rozpocznie zmagania na własnych obiektach. Nowy sezon zaczną chociażby zespoły Enei Energetyka Poznań. Pierwsze na parkiet wyjdą panie, które swój mecz rozegrają w sobotę o 15:00 w hali AWF Poznań. O 19:00 z kolei swój mecz w tym samym miejscu rozegrają siatkarze. Inauguracyjne domowe spotkania czekają również Wiarę Lecha Poznań oraz Pyrę AZS Szkołę Gortata Poznań. Pierwsi zagrają w sobotę o 16:00 z Kuchinox-Puch-Siejko-BS Zgierz w hali Politechniki Poznańskiej, drudzy zaś w tego samego dnia o 19:00 z Treflem II Sopot w hali POSiR B.

Z większą liczbą wydarzeń sportowych można zapoznać się w naszym kalendarium.