Spotkanie Prezydenta z młodymi piłkarzami

12 czerwca do Urzędu Miasta Poznania zawitali młodzi piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową nr 78, którzy 2 maja podczas Wielkiego Finału Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zwyciężyli w kategorii do lat 10. W spotkaniu z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania Jędrzejem Solarskim i Dyrektor Wydziału Sportu Ewą Bąk udział wzięły również dziewczynki z Lech Poznań Football Academy, które także reprezentowały Poznań podczas finałowego etapu turnieju.

.
zdj. Wydział Sportu UMP

Mistrzynie i mistrzowie województw pojechali do stolicy pod koniec kwietnia, by wziąć udział w uroczystym otwarciu Finału Ogólnopolskiego przed PGE Narodowym. Początkowo zawodnicy rywalizowali w grupach, a zmagania toczyły się na stadionie Agrykoli i bocznych boiskach Legii. 2 maja najlepsi z najlepszych, czyli po dwie drużyny chłopców i dziewczynek do lat 10 i 12, wybiegli na murawę PGE Narodowego przed meczem finałowym Pucharu Polski. W obecności wielu kibiców, w tym m.in. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, prezesa PZPN Zbigniewa Bońka czy selekcjonera Jerzego Brzęczka młodzi piłkarze rozegrali decydujące mecze.

W wielkim finale rozgrywek o Puchar Tymbarku piłkarze SP 78 pokonali UKS Volley Szczecin 2:1. Warto dodać, że królem strzelców rozgrywek w tej kategorii został reprezentujący poznański zespół Hubert Janyszka. Za zwycięstwo chłopcy otrzymali bardzo ciekawą nagrodę, którą był wspólny wyjazd na mecz Polska - Izrael oraz okazja do spotkania się z Reprezentacją Polski.

Podczas spotkania w Sali Błękitnej Zastępca Prezydenta Jędrzej Solarski pogratulował piłkarzom i podziękował młodym zawodnikom i zawodniczkom za godne reprezentowanie miasta. Wszyscy obecni piłkarze oraz trenerzy otrzymali z jego rąk upominki.