Srebro mistrzostw Polski dla BHT Pyrki Poznań!

Wiele pięknych emocji dostarczyły zawodniczki BHT Pyrki Poznań swoim kibicom podczas turnieju wieńczącego cykl PGNiG Summer Superligi, będącego jednocześnie finałami mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej, które w pierwszy weekend sierpnia rozegrane zostały w Darłowie.

.
BHT Pyrki Poznań

Poznanianki w fazie grupowej pokonały ekipy z Gdańska i Warszawy, by w meczu decydującym o ostatecznym układzie sił w tabeli uznać wyższość drużyny BHT SPR ROKiS Radzymin. Do rozstrzygnięcia tego spotkania konieczne było rozegranie serii shoot-outów (dogrywka w formie rzutów sam na sam z bramkarzem). Tutaj dramaturgii dodał fakt, że podstawowa i jedyna tego dnia bramkarka Pyrek - Sylwia Korniluk, otrzymała czerwoną kartkę.

Jednak matematyka stała w tej sytuacji po stronie Pyrek, które zdobyły zdecydowanie najwięcej bramek spośród wszystkich zespołów swojej grupy i po kilkudziesięciu minutach wszystko było już jasne - na BHT Pyrki Poznań w spotkaniu ćwierćfinałowym czekała drużyna Red Hot Czili Buk.

Mecz finałowy turnieju o mistrzostwo Polski był pięknym widowiskiem i zwieńczeniem kilkumiesięcznych zmagań w turniejach eliminacyjnych. Spotkanie dwóch najbardziej utytułowanych ekip w historii żeńskiego plażowego szczypiorniaka stało na wysokim poziomie i obfitowało w wiele spektakularnych akcji. Drużyna GRU Juko Piotrków Trybunalski, w której składzie znalazło się wiele reprezentantek Polski, w decydujących momentach obu setów była jednak skuteczniejsza i każdy z nich wygrała ostatecznie różnicą jednego punktu. Dla drużyny BHT Pyrki Poznań, srebrny medal mistrzostw Polski pozostaje jednak wciąż największym sukcesem ostatnich lat!