Stadion POSiR Golęcin po remoncie, Poznań Athletics Grand Prix 2020 przed nami

Zakończyła się modernizacja stadionu Lekkoatletycznego na Golęcinie. Od piątku 31 lipca treningi na obiekcie mogą wznowić kluby sportowe oraz osoby trenujące indywidualnie. Obiekt jest czynny w godzinach 6:00 - 22:00.

Poznań Athletics Grand Prix 2020 - grafika artykułu
Poznań Athletics Grand Prix 2020

Dzięki pracom prowadzonym od marca przez Poznańskie Inwestycje Miejskie stadion zyskał nową nawierzchnię bieżni, nowe rozbiegi do rzutu oszczepem, skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnię do rzutu młotem i dyskiem. Modernizacja umożliwia rozgrywanie na Golęcinie zawodów rangi Mistrzostw Polski, a także mityngów lekkoatletycznych o charakterze międzynarodowym.

Poznań Athletics Grand Prix - ruszyła sprzedaż biletów

Międzynarodowy sprawdzian po modernizacji obiekt na Golęcinie przejdzie 11 września w czasie mityngu Poznań Athletics Grand Prix 2020. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji uruchomiły już sprzedaż biletów na to wydarzenie. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi związanymi z SarsCov-2 na golęciński stadion będzie mogło wejść ponad 1000 osób. Zakup biletów na mityng jest możliwy wyłącznie online za pośrednictwem platformy ToBilet.pl do wyczerpania miejsc.

Ceny biletów:
- bilet normalny - 20 zł,
- bilet ulgowy - 10 zł,
- bilet normalny dla posiadacza Poznańskiej Karty Rodziny Dużej - 15 zł (25% zniżki),
- bilet ulgowy dla posiadacza Poznańskiej Karty Rodziny Dużej - 7,50 zł (25% zniżki).

Bilety można kupić na stronie: https://bilety.posir.poznan.pl/poznan-athletics-grand-prix-2020-1.html. Dzieci do lat 3 oraz osoby niepełnosprawne mają darmowy wstęp.

Znamy pierwszą gwiazdę mityngu

Z wielką radością rozpoczynamy prezentację zawodników, którzy wezmą udział w 2. edycji Poznań Athletics Grand Prix 2020. Wyjątkowa postać, wspaniała sprinterka z niemałymi osiągnięciami, która potrafi na tartanie czynić cuda to Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Mistrzyni Europy z Berlina 2018 w sztafecie 4x400m z czasem 3:26,59 - jedna z czterech "Aniołków Matusińskiego". Wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Anną Kiełbasińską i Justyną Święty-Ersetic ustanowiły rekord Europy podczas światowych zawodów IAAF w Jokohamie (maj 2019). Podczas Mistrzostw Świata w Dosze (2019) zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x400m z wynikiem 3:21,89. Patrycja jest zawodniczką AZS Poznań. Jej życiowe rekordy to:

- Bieg na 400 metrów (stadion) - 51,31 (2015),
- Bieg na 400 metrów (hala) - 52,51 (2017).

Niebawem będziemy informować o kolejnych lekkoatletach, którzy przyjęli zaproszenie do startu w poznańskim mityngu. Wszystkie informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie https://gpathletics.poznan.pl/

sieci społecznościowe