Startuje cykl biegów CITY TRAIL

23 października nad jeziorem Rusałka odbędzie się pierwszy bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań. To ogólnopolska impreza, na którą w sezonie 2021/2022 złoży się 50 biegów na dystansie 5 km. Będą one organizowane w Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Niemal półroczną rywalizację zwieńczą ogólnopolskie zawody - CITY TRAIL Gold.

Biegacze podczas startu w lesie - grafika artykułu
Startuje cykl biegów CITY TRAIL, fot. P. Oleszak

To właśnie w Poznaniu, w 2009 roku powstał pomysł na biegowy cykl. Pierwsze zawody odbyły się w styczniu 2010 roku, a od 2012 roku biegi są organizowane w formule ogólnopolskiej. Trasy, na których rywalizują biegacze są przełajowe i bardzo zróżnicowane. Najszybsze to te w Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu. Średni poziom trudności prezentują trasy w Katowicach, Lublinie, Łodzi i Olsztynie. Najbardziej wymagające to trasy w Trójmieście i Szczecinie.

- Trasy naszych biegów są w trakcie sezonu niezmienne, zatem zawodnicy mogą porównywać swoją formę na przestrzeni 5 miesięcy. Co ważne - w naszych imprezach nie ma limitu czasu, zatem do udziału zapraszamy każdego - nawet zupełnie początkującego biegacza - podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Pobiegnij 3 razy i zdobądź medal

Biegi CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy. Medale oraz nagrody są wręczane na podsumowaniu sezonu, które ma formułę uroczystej gali. Takie gale odbędą się w każdej z dziesięciu lokalizacji - w ciągu 2-3 tygodni od ostatniego biegu w danym mieście. To zdecydowany wyróżnik CITY TRAIL.

Las Na Zawsze Biegaczy

Organizatorem biegów CITY TRAIL jest Fundacja Krok do Natury, której celem jest nie tylko zachęcanie do aktywności fizycznej - prowadzi także szereg działań proekologicznych. - Z tego, co wiemy jesteśmy pierwszym organizatorem biegów w Polsce, który pracuje nad strategią neutralności klimatycznej. W tym celu m.in. usunęliśmy jednorazowe worki w depozycie, ograniczamy zużycie jednorazowych kubków w bufecie, do pakietów startowych nie wrzucamy niepotrzebnych gadżetów. To działania, które są zauważalne podczas biegów, ale naszą energię kierujemy również w inną stronę - w ramach pakietów charytatywnych prowadzimy zbiórkę, która ma na celu uzbieranie kwoty potrzebnej do posadzenia Lasu Na Zawsze Biegaczy. Od 2020 roku współpracujemy z Fundacją Las Na Zawsze, dzięki czemu nasze plany są bardzo realne. Liczymy, że już jesienią 2022 roku będziemy mogli posadzić nasz las - mówi Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager Fundacji Krok Do natury.

Czym skorupka za młodu...

Biegi CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży, które są organizowane na dystansach od 300 m do 2 km. Zasady są identyczne, jak w biegu głównym - aby ukończyć cykl trzeba pobiec minimum 3 razy.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

sieci społecznościowe