Super League Triathlon za nami

W miniony weekend, drugi rok z rzędu, Poznań był gospodarzem zawodów triathlonowych w bardzo ciekawej odsłonie. Do stolicy Wielkopolski zawitało wielu profesjonalnych zawodników by rywalizować w ramach Super League Triathlon.

Super League Triathlon Poznań
Super League Triathlon Poznań

Poznań od kilku lat sprzyja triathlonistom i jest miejscem, które chętnie odwiedzają. To co wyróżnia poznańską imprezę to: trasa pływacka w Jeziorze Maltańskim, wyścig kolarski na drodze krajowej oraz bieg po malowniczych terenach poznańskiej Malty.

Zmagania tegorocznej ligi rozpoczęły się już w piątek od startów dzieci. W sobotę z kolei do rywalizacji przystąpli dorośli.  Tego dnia odbywały się starty enduro supersprint i enduro, dystans ¼ i zawody sztafet oraz start wyścigu SLT Qualifier - Triple Mix mężczyzn i kobiet. Dla profesjonalistów istotna była rywalizacja o złotą kartę na mistrzostwa Super League Triathlon. W poznańskiej eliminacji wywalczyli ją: Igor Poljanski (Rosja), Christopher Perham (Wielka Brytania) i Dmitry Poljanski Rosja) , a wśród kobiet Olivia Mathias (Wielka Brytania), Zsanett Bragmayer (Węgry) i Gillian Bakchouse (Australia).

Najwazniejszym punktem imprezy była niedzielna rywalizacja na dystansie średnim. Mistrzem Polski został Robert Wilkowiecki. Drugie miejsce zajął Tomasz Brembor, a na ostatnim miejscu podium stanął Tomasz Marcinek. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Joanna Sołtysiak. Druga lokata padła łupem Ewy Komander, a trzecia Ewy Bugdoł.

Partnerem imprezy jest Miasto Poznań.