The Color Run rozpogodził Poznań

Ulewna pogoda nie przeszkodziła uczestnikom w dobrej zabawie podczas The Color Run Poznań. Tysiące mieszkańców Poznania i okolic przybyło nad Maltę, by wspólnie z rodzinami i znajomymi uczestniczyć w święcie kolorów i radości.

fot. The Color Run
fot. The Color Run

The Color Run odbył się w Poznaniu po raz piąty. Po deszczowych przedpołudniowych godzinach tysiące osób w kolorowych płaszczach, z bajecznymi parasolkami, a nawet w strojach jednorożca zebrało się na starcie. Deszcz przestał padać i umożliwił rozpoczęcie niecodziennej zabawy. Color runners startowali w kilku falach, a czekający na swoją kolej mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju konkursach, a także we wspólnej rozgrzewce.

Tegoroczny The Color Run Poznań obfitował w liczne atrakcje w trakcie biegu, a także tuż po nim. Z okazji piątych urodzin organizator rozdał uczestnikom błyszczący proszek "Shine", dzięki czemu pomimo pochmurnej pogody Poznań zabłysnął diamentowo. Już na starcie rozsypywane były kolorowe proszki, które dodawały biegaczom otuchy i energii. Następnie pełni wrażeń ruszali do znajdujących się na kolejnych kilometrach stacji, w których kolorowani byli na żółto, różowo, niebiesko czy zielono.

W tym roku po raz pierwszy mogli też kąpać się w puszystej, barwnej pianie oraz pokonywać fantazyjne, dmuchane przeszkody. Tuż po dotarciu na metę uczestnicy otrzymywali medale z jednorożcem. Atrakcje czekały również na najmłodszych, którzy mogli spotkać bohaterów z bajek, poskakać na trampolinie czy zrobić zdjęcie z wielkim dmuchanym jednorożcem.

The Color Run to światowy bieg, który został zorganizowany w miastach ponad 40 krajów na całym świecie. Impreza gościła m.in. w Chinach, Indiach, Australii, USA, Francji czy we Włoszech. W 2015 roku wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w Polsce. W ciągu czterech lat uczestniczyło w nim ponad 90 tysięcy osób. Każdego roku grono entuzjastów The Color Run powiększa się, a zasługą tego jest wyjątkowa formuła wydarzenia - połączenie sportu z zabawą, bez presji i rywalizacji. W taki sposób The Color Run chce motywować ludzi do aktywnego i zdrowego trybu życia.