Udane występy zawodników Dworu Grunwaldzkiego

Młodzi poznańscy zawodnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego - Dwór Grunwaldzki z powodzeniem zakończyli wrzesień, w którym uczestniczyli w najważniejszych strzeleckich zawodach w Polsce i Europie.

fot. Dwór Grunwaldzki
fot. Dwór Grunwaldzki

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Bydgoszczy Dominika Borsuk wywalczyła dwa brązowe medale. Pierwszy krążek zdobyła w konkurencji pistoletu pneumatycznego, drugi pistoletu sportowego. Borsuk, kilkukrotna medalistka mistrzostw Polski w różnych kategoriach, została jedyną zawodniczką, która przywiozła dwa krążki z bydgoskiej imprezy, czym ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Strzelczyni poznańskiego klubu ma za sobą sezon bogaty w starty. W połowie września Dworzanka miała okazję reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy w Bolonii w strzelaniu z broni palnej. Dzięki swojej dobrej postawie uplasowała się na 14. miejscu. Wcześniej, w trakcie wakacji Borsuk wystąpiła także w Pucharze Świata Juniorów (Suhl) oraz Zawodach Nadziei Olimpijskich (Pilzno).

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy, Dwór Grunwaldzki reprezentował także Mateusz Szczepański. Zawodnik, który ma za sobą krótki okres trenowania, podczas tej imprezy ustanowił swój nowy rekord życiowy i zajął 16. miejsce.

Równolegle do zawodów w Bydgoszczy odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których zawodniczka, a jednocześnie trenerka Dworu Grunwaldzkiego, Magdalena Żurczak wywalczyła 7. miejsce.

Na początku września w zawodach strartowali także najmłodsi strzelcy klubu. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików odbywających się w Zielonej Górze kilkoro z poznańskich zawodników stawiało swoje pierwsze kroki w strzeleckim świecie i odnotowali udane starty. Jagoda Dyrka w konkurencji pistolet sportowy zajęła 3. miejsce, a w pistolecie pneumatycznym była 4.

W najbliższy weekend strzelcy z Poznania strartować będą jeszcze w Finale Pucharu Polski we Wrocławiu i Mistrzostwach Polski Młodzików.

Dwór Grunwaldzki ostatnie miesiące może zaliczyć do udanych. Oprócz medali zdobywanych przez zawodników, klub szkoli coraz więcej młodych adeptów strzelectwa i ma coraz szerszą, młodą kadrę trenerską. Obecnie klub przygotowuje również drugą, nową lokalizację, ze strzelnicą pneumatyczną i zapleczem, która mieścić się będzie przy ul. Starołęckiej 36.

Klub cały czas poszukuje nowych zawodników - zarówno dziewcząt, jak i chłopców w wieku ostatnich klas szkoły podstawowej lub pierwszych klas szkoły średniej. Wszystkie informacje dostępne są na stronach internetowych Dworu Grunwaldzkiego - https://dwor-grunwaldzki.pl/strzelnica-poznan-sportowe-szkolenie-mlodziezy/ lub https://m.facebook.com/DworGrunwaldzkiPoznan.