W sobotę Smoki zawładną Maltą! Poznań Canoe Challenge i Poznańskie Dragony!

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca na Torze regatowym Malta w Poznaniu około 550 uczestników weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie - 5. Poznań Canoe Challenge, XI Mistrzostwach Szkół w smoczych łodziach oraz 3. Mistrzostwach w smoczych łodziach dla firm i instytucji "Dragony 2019".

.
Poznań Canoe Challenge i Poznańskie Dragony

W 5. edycji Poznań Canoe Challenge. na starcie stanie około 50 dwuosobowych kajaków (100 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć. Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

Start godz. 9.30

 W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi "Poznańskie Dragony 2019" na starcie stanie 30 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W imprezie wystartują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczniów. Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę. Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Start godz. 10.30

Tego samego odbędzie się również 3. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji "Dragony 2019". Tegoroczna edycja zawodów rozgrywana tylko w kategorii FAN (konkurencja dla amatorów - pracowników firmy i instytucji) ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Start godz. 14.00

Impreza została dofinansowana m.in. ze środków Wydziału Sportu Urzedu Miasta Poznania.