Weekendowe starty zapaśników i judoczki w Warszawie

W miniony weekend (28 lutego - 1 marca) zarówno zapaśnicy KS Sobieski Poznań, jak i judoczka Power Duck Akademii Judo Poznań z dobrej strony zaprezentowali się na zawodach, w których startowali w Warszawie.

Mat. prasowe KS Sobieski Poznań, fot. Andrzej Słabęcki

W dniach 28 lutego - 1 marca w Warszawie odbyły się finały Pucharu Polski Kadetów (junior młodszy) w zapasach. Reprezentanci KS Sobieski Poznań wywalczyli na zawodach dwa brązowe medale. Łukasz Dziunikowski stanął na najniższym stopniu podium w kategorii 45 kg, natomiast Sebastian Warchoł w kategorii 80 kg. Dzięki osiągniętym wynikom obaj zapaśnicy uzyskali kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych 2020, która odbędzie się w maju w województwie lubelskim.

Blisko podium była natomiast Eliza Wróblewska, która uczestniczyła w turnieju judo European Open Women&Men (29 luty - 1 marca) w Warszawie, zaliczanym do Pucharu Świata. Zawodniczka Power Duck Akademii Judo Poznań wygrała dwie walki w wadze 70 kg i uplasowała się tuż za podium. Kolejna szansa na osiągnięcie dobrego wyniku będzie już za tydzień, bowiem Eliza Wróblewska wystartuje w Grand Prix Maroko.