Wraca letni cykl CITY TRAIL! Bieg w Poznaniu 27 lipca

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na leśne trasy w całej Polsce wraca wakacyjny cykl biegów przełajowych - CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour. Będzie składał się z 10 imprez na dystansie 5 km. Zawody zostaną zorganizowane w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu (27 lipca), Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na www.citytrail.pl.

biegacze podczas biegu - grafika artykułu
zdj. CITY TRAIL

CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce - Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w trakcie jesienno-zimowych miesięcy (wrzesień/październik - marzec). Wakacyjne biegi charakteryzują się kilkoma elementami.

- Najważniejszą różnicą w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym jest czas rozgrywania zawodów - letnie biegi organizujemy w dni powszednie - od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych, a jesienią i zimą biegamy w sobotnie i niedzielne poranki. Co warto podkreślić - w cyklu CITY TRAIL onTour nagradzamy zawodników od razu w dniu startu - na mecie każdy otrzymuje pamiątkowy medal, a najszybsi atrakcyjne nagrody - wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. - Bardzo cieszy nas fakt, że możemy wrócić do pracy. Ubiegły rok był dla nas trudny, ale nie poddaliśmy się i przy wsparciu Partnerów przetrwaliśmy - mimo, że musieliśmy odwołać kilkadziesiąt imprez CITY TRAIL.

Plan każdej imprezy CITY TRAIL onTour jest identyczny - o 16:30 rusza biuro zawodów, o godz. 17:30 rozpoczynają rywalizację dzieci (które biegają na dystansach od 300 m do 2 km), a o 19:00 na 5-kilometrową trasę ruszą dorośli. Godzinę po starcie biegu głównego jest w planie dekoracja i wręczenie nagród.

Opłata startowa za jeden bieg to 37,90 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 45 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 13,90 lub 18 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi w Poznaniu 600 osób. W biegach dziecięco-młodzieżowych limit miejsc to 250 uczestników na miasto.

Z powodu pandemii koronawirusa edycja 2020 nie odbyła się. Z kolei w  CITY TRAIL onTour 2019 wzięło udział 4239 osób, w tym 1230 dzieci.

Informacje o biegach można znaleźć na www.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook'u.

sieci społecznościowe