Za nami CAVALIADA Winter Tour

W dniach 11 - 14 oraz 18-21 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się zawody CAVALIADA Winter Tour. To pierwsze halowe, międzynarodowe zawody jeździeckie w tym roku w Polsce.

Ceremonia nagrodzenia zwycięzcy Grand Prix - grafika artykułu
Cavaliada Poznań 2021 źródło: MTP

W czwartkowy wieczór 11 lutego zawody odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się od konkursu młodych koni (6 i 7-letnich) 120/125 cm. W Rundzie Młodych Koni o nagrodę KJ Agro-Handel Śrem, pod patronatem firmy Pro-Linen zwyciężył 7-letni wałach Come, dosiadany przez właściciela - Marka Lewickiego.

Konkurs Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania wygrała 18-letnia Aleksandra Kierznowska na Badorette. Triumfatorami poprzedzających Grand Prix konkursów Dużej Rundy byli - w piątek Maksymiliam Wechta na Fibonacci S (konkurs o nagrodę firmy WECHTA, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego), a w sobotę Paul-Richard Argus na koniu Freedom (konkurs o nagrodę firmy Kwiaty Polskie).

W drugi weekend CAVALIADY zawodnicy rywalizowali w konkursach zaliczanych do rankingu FEI i Pucharu Świata. Tym razem Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły blisko 430 koni. W zawodach w skokach przez przeszkody wystartowało ponad 200 zawodników z Białorusi, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Ukrainy i Polski.

Na listach startowych pojawili się znani zawodnicy m.in. dwukrotny zwycięzca Grand Prix Cavaliady Poznań - Niemiec Felix Hassmann, brązowy medalista mistrzostw kraju Michael Kolz, Piet Raijmakers jr, czy też triumfatorka Grand Prix na CSI3*w  Bonheiden Holenderka Maureen Bonder.

Podczas drugiego weekendu w konkursie Grand Prix zawodnicy walczyli nie tylko o wysokie premie finansowe i punkty do Longines Rankings, ale także o jak najlepsze miejsce w Lidze Europy Centralnej Pucharu Świata. W konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania wystartowało 58 par. Przejazd podstawowy wyselekcjonował do rozgrywki 15 par, w tym 7 z Polski. Ostatecznie bezkonkurencyjny okazal się Felix Hassmann, który wraz z Sig Chaccinus osiągnął czas 39,73 sekundy. Było to trzecie zwycięstwo reprezentanta Niemiec w Grand Prix Cavaliady rozgrywanej w Poznaniu. Drugie miejsce z wynikiem 41,15 sekundy zajął Mateusz Tyszko na Zirocco Air. Na trzecim miejscu uplasował się Loewie Joppen na Hanto (czas 41,84 sekundy). W ceremonii nagrodzenia zwycięzcy udział wziął Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski.

Ze względu na obecną sytuację, zawody odbywały się bez udziału publiczności. Komplet wyników dostępny jest pod niniejszym adresem.

Organizację CAVALIADA Tour dofinansowano ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Informacja i zdjęcia na podstawie mtp.pl

sieci społecznościowe